Znojmo – destinace pro všechny generace

Historické město Znojmo toho nabízí daleko více než jen romantické výlety po vinicích. Objevovat zde můžete historii Velké Moravy i netradiční památky.

Historické město Znojmo v Jihomoravském kraji leží nedaleko rakouských hranic. Je známé především výbornými víny pěstovanými v místních vinicích, ale také díky památkám. Z nejznámějších jmenujme třeba Rotundu sv. Kateřiny – jednu z nejstarších staveb na našem území. Na atraktivitě městu přidává i fakt, že pouhých pár kilometrů od centra se rozkládá Národní park Podyjí s bohatou faunou a flórou. 

Znojmo – historické jádro města

Okolí Znojma je protkáno sítí cyklotras a je jen na vás, zda si zvolíte náročnější trasy v kopcovitém terénu a nebo jestli dáte přednost poklidnému putování po místních vinných sklípcích. Znojemské víno je pojem, ale málokdo ví, že ve Znojmě se vaří také pivo. Na prohlídce pivovaru můžete i ochutnat. Pro děti bude zcela jistě zážitek i návštěva znojemského podzemí. Jeho spletité chodby jsou jedním z největších podzemních systémů v České republice. Doporučujeme zajistit si ubytování přímo ve Znojmě a odtud podnikat výlety do okolí. Byla by totiž škoda zdržet se zde jenom jeden den.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama