REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Zkusili jsme Muzeum fantastických iluzí. Jaké je? Naprosto senzační!

Na návštěvu tohoto zajímavého muzea jsem se chystali velmi dlouho, ale jak všichni víme, doba je taková všelijaká a nám do toho pořád něco zasahovalo, a tak se stalo, že jsme se do Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška vydali až nyní. A ještě plná dojmů, můžu říci jediné. Byla to pecka!

V centru Prahy, ale jak v jiném světě

Muzeum fantastických iluzí najdete v centru Prahy, ve Vodičkově ulici, v pasáži Myšák. Jen vstoupíte do pasáže, vyjedete eskalátorem do prvního patra a jste tam. Nelze to minout. A pak už se dějí věci! Na pokladně vám milý personál prodá vstupenku, projdete turniketem a jste v první místnosti s optickými fotoklamy. Tady bych ještě chtěla napsat jeden osobní poznatek. Vždy, když jsem viděla fotografie mých přátel z tohoto muzea, tak jsem si říkala něco jako: „no dobrý, to se tam jako vyfotí a jdou domů a co z toho?!?“. Jenže. . . ona je to taková legrace! Fakt sranda. A děti (máme kluky 3 a 6let) to tak bavilo. . . a nejen je. A i ostatní návštěvníci se také smáli, blbli u fotostěn a dělali všelijaké grimasy, že to bylo zkrátka nakažlivé. Co možná návštěvník netuší je, že v muzeu nejsou jen oblíbené, vtipné fotostěny, ale i mnoho zajímavých věcí ze světa iluzí. Najdete tu optické hádanky, historické obrázky, různé druhy kaleidoskopů (a všelijakých zařízení, které už netuším, jak se jmenují, ale i to je důvod se tam zajít podívat), zkrátka 150 interaktivních zábavných exponátů. Muzeum se prezentuje jako nejzábavnější muzeum v Praze, a to tedy mohu s klidným svědomím potvrdit. Nás to tu bavilo opravdu moc.

 V muzeu nejsou jen oblíbené fotostěny, ale i mnoho zajímavých věcí ze světa iluzí.  Foto: ©Michael Kolář
V muzeu nejsou jen oblíbené fotostěny, ale i mnoho zajímavých věcí ze světa iluzí. Foto: ©Michael Kolář

Co můžete vyzkoušet a co se nám nejvíce líbilo

Muzeum je opravdu veliké, a tak vyjmenuji jen zlomek atraktivit, které tu jsou. Můžete levitovat ve vzduchu u kouzelníka, nafouknout andělíčky pumpou, nechat se sežrat King-Kongem, být zavřeni ve sklenici piva vojáka Švejka, vystřelit se z děla, vyzkoušet, jaké to je být malou myší, co si na ní chce smlsnout kočka, lézt po stropě, udělat si selfíčko s Dámou s hranostajem, být baletkou ve skoku (to bavilo mě), letět na koštěti (to se líbilo našemu nejmenšímu, neb miluje knihu Všichni letí na koštěti) či vylít vodu z obrazu (to zas bylo top naše staršího, protože mu to v koupelně denně zakazuji). Ale je tady toho opravdu, opravdu mnohem více a na své si přijdou i milovníci dinosaurů, které tu čeká pěkný foto trik v dinosauřím vejci. Veliká výhoda je, že u všech velkoformátových trikových obrazů máte na nejbližší stěně i inspirativní fotografii s vizuálním návodem, co máte udělat, abyste dosáhli nejefektivnějšího záběru, na zemi pak jsou body, kam se máte postavit, aby vaše fotografie vypadala co nejvěrohodněji.

REKLAMA

Tohle doma nezkoušejte! Foto: ©Michael Kolář
Tohle doma nezkoušejte! Foto: ©Michael Kolář

Dobré vědět před návštěvou

Otevírací doba je jednoduchá, je tu otevřeno každý denvčetně státních svátků od 9:00 do 19:00 (poslední vstup v 18:00 hodin). Na návštěvu doporučujeme určitě více jak hodinu. My tu byli hodinu a půl a uteklo to neskutečně rychle.

V obchůdku u pokladny si můžete zakoupit také turistickou vizitku do deníčku (12 Kč) a pokud ještě výletnická místa nesbíráte, ale chtěli byste, tak tu mají i deníček (60 Kč) a to přímo s fotkou z muzea, který nikde jinde neseženete. Dále tu mají k zakoupení i kouzelnické hůlky a hry.

REKLAMA

Více info najdete na stránkách muzeumfantastickychiluzi.cz.

Zktroskotání Titanicu. Foto: ©Michael Kolář
Zktroskotání Titanicu. Foto: ©Michael Kolář

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA