REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Železnorudské slavnosti již tento víkend

Kam s dětmi o víkendu
Železnorudské slavnosti už o tomto víkendu

Železnorudské slavnosti se ponesou v duchu česko-bavorské spolupráce
O zábavu se postará Katapult, herec Pavel Nový i soubory z Německa Tradiční Železnorudské slavnosti, tři dny plné zábavy v centru města, se letos uskuteční od pátku 2. do neděle 4. srpna.
Třída 1. máje ožije jarmarkem, chybět nebude ani pestrý zábavný program, který nabídne například koncert skupiny Katapult, laserovou show, ukázku zásahu železnorudských hasičů, dechovku i folklor. Návštěvníci se mohou těšit na pouťové atrakce na parkovišti za kostelem a hudební program v zahradním stanu.
V pátek 2. srpna v 16,40 hodin zahájí slavnosti starosta Železné Rudy Michal Šnebergr. „Slavnosti se letos ponesou v duchu česko-bavorské spolupráce. Vzhledem k tomu, že v Bavorské Železné Rudě se v tomto roce městské slavnosti nekonají, rozhodli jsme se uspořádat společný program. Návštěvníci se mohou v sobotu těšit na vystoupení dechovky a tanečního souboru z Bavorské Železné Rudy,“ uvádí Michal Šnebergr s tím, že mezi pozvanými hosty bude celá řada představitelů měst a obcí z bavorského příhraničí.
Součástí programu bude také křest knihy Zdeňka Roučky „Šumavou ze svobody do opony“ , která prostřednictvím unikátních fotografií mapuje události na česko-bavorské hranici v letech 1930 – 1970. „Kniha se vrací k historickým momentům, které bychom si měli stále připomínat,“ sděluje Michal Šnebergr. Rolí kmotrů nové publikace se ujmou starostové měst a obcí z obou stran hranice O zábavu během již 12 ročníku slavností se tradičně postará čestný host, železnorudský rodák, herec Pavel Nový, který zde stráví pátek a sobotu. „Pavel Nový se na zdejší slavnosti rád vrací. Velký zájem ze strany návštěvníků je vždy o jeho autogram na speciální pohlednici, kterou každoročně u příležitosti slavností vydáváme,“ dodává starosta.
www.zeleznaruda.cz
Akce na tento víkend
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA