REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Zažijte Tábor

Někoho baví historie, jiný se těší na zmrzku, a pak tu máme malé neposedy, co potřebují být neustále v akci. Jak to všechno skloubit? Výletem do Tábora. Muzeí je tu hned několik, jeden ze zmrzlinářů má dokonce titul z mistrovství ČR v přípravě této pochoutky a aktivním dětem stačí vzít s sebou kola a brusle a můžete vyrazit na odpočinkovou zónu Komora, nebo třeba do jump arény. O tom už jsme ale psali v dubnovém čísle, dnes vám chceme představit některé novinky a také vás pozvat na kulturní a sportovní akce.

Letáček Do Tábora s dětmi

Na našich webových stránkách najdete plno tipů, co s dětmi v Táboře podniknout, jestli ale máte radši tištěné letáčky, zajděte si do infocentra na Žižkově náměstí. Kromě řady letáčků o městě a okolí tu najdete i jeden zaměřený na děti – po městě vás provede jednoduchá mapa, na které nechybí ani trasa pro kočárky, dozvíte se také, kde jsou nejbližší hřiště, kde si zasportovat, a která muzea jsou vhodná i pro menší děti. A třeba se vám tu zalíbí i některý z lišáckých suvenýrů z kolekce „Běží liška k Táboru“.

Objevujte památky a muzea

Jestli dáváte přednost historii, ponořte se do uliček Starého Města. Objevíte tu pestrou škálu stavebních slohů, setkáte se s názvy upomínajícími na významné osobnosti táborských dějin a v infocentru si můžete vybrat celou řadu letáčků, které vás seznámí s oblastmi, jež vás zajímají. Najdete tu prohlídku po nejvýznamnějších památkách, okruh zaměřený na architekturu 19. a 20. století, povídání o husitství, o naučných stezkách a nechybí ani přehled muzeí. Těch je v Táboře hned několik. K těm nejznámějším patří Husitské muzeum se středověkými podzemními chodbami. Novou expozici pak nabízí Bechyňská brána, nese název Tábor, pevnost spravedlivých i královské město a představuje historii města od pravěku až po třicetiletou válku. Navštívit můžete i Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum Lega, Strašidelné podzemí, Skřítkov, Filmovou zbrojnici a Dětský svět s mašinkou. Pohled z výšky pak nabízí věž děkanského kostela a rozhledny Hýlačka a Babina.

REKLAMA

Sportujte a hrajte si

Máte-li akční děti, co chvíli neposedí, přibalte si s sebou in-line brusle, míč nebo rakety a udělejte si zastávku v odpočinkové zóně Komora, kde si můžete zahrát od fotbalu přes volejbal po badminton. A pokud vaše děti raději skateboard, je pro ně určený přiléhající skate park s betonovým „bazénem“. Menší děti si pak užijí dětské hřiště ve tvaru lodi a kolem něj spoustu písku na stavění hradů. A kdyby je tohle hřiště omrzelo, Tábor má přes 50 dalších, dvě z nich jsou přímo v historickém centru. A jestli ani to nestačí, máme tu ještě jump arénu, laser game i motokáry. A pro ty menší pak dětské herny. Zajímavé je i Tismenické údolí dnes sloužící pěším i cyklistům a díky stezce, kterou tu místní vybudovali, se můžete při procházce přenést proti proudu času. Trasa totiž spojuje několik starých mlýnů.

Otevírání turistické sezóny

U sportovců ještě chvíli zůstaneme, pokud to epidemická situace dovolí, otevřeme v Táboře 5. června turistickou sezónu. Pro rodiny s dětmi bude připravená 3 km dlouhá trasa, která je seznámí se sochařem Janem Vítězslavem Duškem, potkají na ní živé sochy, řadu soutěžních stanovišť a od 11 hodin je čeká představení Pohádkové písničky pro děti i dětičky. Pro větší děti a nadšené cyklisty pak bude připravený 60 km dlouhý cyklovýlet a na jeho konci výtvarný ateliér. K pochodu i cyklovýletu se bude možné registrovat od 9 do 9.30 v infocentru na Žižkově náměstí.

REKLAMA

Loutkohrátky

Další akcí pro děti, kterou v Táboře chystáme, jsou 19. června Loutkohrátky, během nich se představí hned několik loutkových divadélek se svými příběhy a pohádkami a nechybí ani tematické dílny. Než se ale na Loutkohrátky vydáte, ujistěte se, že nejsou z důvodu protiepidemických opatření zrušené.

Pokojíčky a domečky pro panenky

A na závěr jeden tip na výstavu vhodnou i pro děti. V Galerie 140 se můžete až do 29. srpna ponořit do fascinujícího světa domečků pro panenky. Čekají vás miniaturní pokojíčky, kuchyňky i jejich vybavení. Kromě toho výstava zachycuje proměnu bytové kultury od konce 19. století po 80. léta 20. století.

www.visittabor.eu

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA