REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Zažijte Tábor s dětmi

Bojíte se rádi?

Ať tak či tak, určitě navštivte zábavnou výstavu strašidel a pohádkových bytostí „Bojíme se rádi“ v táborské Galerii 140.

Strašidla jsou tajuplné bytosti nejrůznějších podob, které mají jedno společné – svým náhlým zjevením nebo podobou nahánějí lidem strach, představují totiž něco hrozivého a nevzhledného. Na jedné straně výstava ukazuje milou až laskavou tvář strašidel, na straně druhé ale také děs a hrůzu, která ke strašidlům neodmyslitelně patří.  Součástí expozice jsou výjevy umístěné v kufrech a mnoho pavučin. Celá výstava je doplněna o zvukové, světelné a další interaktivní prvky, najdete zde i dětský strašidelný koutek. Exponáty zapůjčil principál strašidel Kočovného muzea Zdeněk Zajíček.
Výstava je k vidění do 30. června, a to každý den v čase 10.00-12.00 a 13.00-17.00 hodin. Děti za vstup platí 10 Kč, dospělí dvakrát tolik.

A kdybyste se báli málo, můžete navštívit Strašidelné podzemí.

REKLAMA

Strašidelné podzemí se nachází ve středověkých chodbách 500 let starého domu na Žižkově náměstí za kostelem. V chodbách s tajemnou atmosférou uvidíte to, co jste ještě neviděli. Tohle podzemí totiž není jen tak ledajaké, kromě běžných strašidel tu sídlí také alchymista, kat a upíří rodinka. Ze zvuků, které se linou z podzemí, vám bude běhat mráz po zádech. Vezměte sem bez obav i své dospívající děti, uvidíte, že o tomhle zážitku budou ještě dlouho vyprávět. Doporučujeme si otevírací dobu předem ověřit.

Jihočeské město obtékané řekou Lužnicí už nedočkavě vyhlíží velké i malé návštěvníky.

REKLAMA

Poznávejte přírodu

Tábor nabízí celou řadu možností, jak být na čerstvém vzduchu a zároveň se dozvědět více o rostlinách, živočiších i horninách, které nás obklopují. Volně přístupný je rozsáhlý lesopark Pintovka s několika značenými okruhy, lesním fitness, dřevěnými sochami, naučnou stezkou i lesokoutkem s divokou zvěří. Řadu zajímavostí najdete také v geologické expozici na pravém břehu řeky Lužnice, jsou zde zastoupeny horniny z celého regionu a každý vystavený exemplář je opatřen maloplošným výbrusem. V otevírací době pak můžete přírodu poznávat i v botanické zahradě, ve které byla vytvořena nová expozice Písečná duna, nebo v ZOO Tábor, která je mimo jiné zapojena do projektu napomáhajícímu návratu zubra do volné krajiny.

Objevujte památky a muzea

Jestli dáváte přednost historii, ponořte se do uliček Starého Města. Objevíte tu pestrou škálu stavebních slohů, setkáte se s názvy upomínajícími na významné osobnosti táborských dějin a v infocentru si můžete vybrat celou řadu letáčků, které vás seznámí s oblastmi, jež vás zajímají. Najdete tu prohlídku po nejvýznamnějších památkách, okruh zaměřený na architekturu 19. a 20. století, povídání o husitství, o naučných stezkách a nechybí ani přehled muzeí. Těch je v Táboře hned několik. K těm nejznámějším patří Husitské muzeum se středověkými podzemními chodbami. Novou expozici pak nabízí Bechyňská brána, nese název Tábor, pevnost spravedlivých i královské město a představuje historii města od pravěku až po třicetiletou válku. Navštívit můžete i Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum Lega, Strašidelné podzemí, Skřítkov, Filmovou zbrojnici a Dětský svět s mašinkou. Pohled z výšky pak nabízí věž děkanského kostela a rozhledny Hýlačka a Babina.

Sportujte a hrajte si

Máte-li akční děti, co chvíli neposedí, přibalte si s sebou in-line brusle, míč nebo rakety a udělejte si zastávku v odpočinkové zóně Komora, kde si můžete zahrát od fotbalu přes volejbal po badminton. A pokud vaše děti raději skateboard, je pro ně určený přiléhající skate park s betonovým „bazénem“. Menší děti si pak užijí dětské hřiště ve tvaru lodi a kolem něj spoustu písku na stavění hradů. A kdyby je tohle hřiště omrzelo, Tábor má přes 50 dalších, dvě z nich jsou přímo v historickém centru. A jestli ani to nestačí, máme tu ještě jump arénu, laser game i motokáry. A pro ty menší pak dětské herny.

Pojďte se s námi krásně bát a s veselou myslí si tajemna, ale i přírody, památek a zábavy užívat!

www.galerietabor.cz

www.visittabor.eu

www.strasidelnepodzemitabor.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA