REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Zažij prémiový víkend v Krnově

20. 8. 2022

Děti už odrostly, nebo je ještě ani neplánujete a máte před sebou volný víkend ve dvou? Pokud jej chcete strávit na zajímavém místě, kde na malém prostoru najdete historii, přírodu, kulturu i výtečnou kávu a gastronomii, tak Krnov je tou správnou volbou. Navíc můžete využít sezonní akci Zažij Krnov a za třísetkorunovou útratu v cukrárně, kavárně či restauraci, anebo za jednu noc v některém z místních ubytovacích zařízení, získat třeba volný vstup na cvilínskou rozhlednu nebo do městského muzea. Více informací o benefitech najdete na webu TIC Krnov bit.ly/ZažijKrnov2022.

A co můžete v Krnově vidět a navštívit? Tak především nejromantičtější místo v kraji. Tímto titulem se od roku 2019 pyšní vrch Cvilín, vzdálený ze středu města necelé dva kilometry. Čeká vás zde prohlídka poutního kostela, procházka po pěšinách, z nichž se otevírají výhledy do okolí, posezení na terase místní restaurace nebo výstup na rozhlednu.

Milovníci výšek si ale přijdou na své i tehdy, když se z centra nevzdálí. Vystoupat mohou na ochozy radniční věže i věže kostela sv. Martina.

REKLAMA

Jestliže raději zůstáváte na zemi, nesmíte minout krnovskou synagogu s její pohnutou historií a zajímavou současností nebo výstavní prostory Městského muzea v Krnově, které najdete v neoklasicistní Flemmichově vile, zařazené do seznamu Slavných vil České republiky. Ostatně příznivci starých továren, pozoruhodných vil nebo technických památek si v Krnově přijdou na své, stačí se projít širším středem města. Nohám pak můžete dát odpočinout v některé z mnoha místních hospůdek nebo kaváren.       

Veškeré informace o Krnovu, místních atraktivitách i kulturních a sportovních akcích získáte na webu www.infokrnov.cz, nebo přímo v turistickém informačním centru v Hobzíkově ulici.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA