REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Západočeská galerie v Plzni

Západočeská galerie v Plzni

Západočeská galerie v Plzni - výstavní síň Masné krámy, Pražská, Plzeň 3, Česko, Zobrazit na mapě

Západočeská galerie v Plzni byla založena v roce 1954 a v současnosti patří k nejvýznamnějším galerijním institucím v ČR. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu, která se řadí mezi druhou nejvýznamnější v České republice. Sbírkový fond v současnosti čítá přes 13 000 děl.

ZČG využívá k výstavním účelům dva historické objekty v centru města – někdejší středověkou tržnici, tzv. „Masné krámy“, a původně goticko-renesanční dům č. p. 13 v Pražské ulici, tzv. výstavní síň „13“.

Masné krámy. Foto: ©ZČG
Masné krámy. Foto: ©ZČG

Náročný výstavní program, vydavatelská činnost a kvalita sbírek řadí Západočeskou galerii v Plzni k předním muzeím a galeriím v republice. Ve výstavních síních představuje krátkodobé výstavní projekty, ale i pořádá edukační a kulturní programy.

Západočeská galerie v Plzni také spravuje jednu z nejvýznamnějších památek moderní architektury ve střední Evropě, dílo Heinricha Kulky na základě konceptu Adolfa Loose – Semlerovu rezidenci.

Semlerova rezidence. Foto: ©ZČG
Semlerova rezidence. Foto: ©ZČG

Kalendář akcí pro toto místo

Západočeská galerie v Plzni
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA