REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

ZAMIŘTE NA MNÍŠECKÝ ZÁMEK NA POUTAVÉ PROHLÍDKY

Užijte si prodloužený víkend, mimořádně otevřeno i v pondělí
25-28. září 2010 9:30-16:30
Mníšecký zámek nabízí pobavení pro všechny, pro děti i dospělé. Ti z vás, kteří máte rádi klasické prohlídky si vyberete ze dvou prohlídkových okruhů. Pro děti nabízíme tři typy prohlídek a to až do konce roku.Prohlídky s názvem LOUTKOVÁ,  TŘI VĚŽE a prohlídky S ANDĚLEM. Výjimečně můžete navštívit zámek také v pondělí 27. září.
Prohlídka Loutková vás provede životem rodiny Kastů, kteří na Mníšku vedli šťastný a dobrodružný život. Rodina ráda zkoušela všechno nové, někdy i nebezpečné. Vždyť létali balónem, jezdili na automobilové závody a pořídili si všechny technické vymoženosti, které jim počátek 20 století nabízel. Hraběnka byla vášnivou fotografkou a vlastnila několik fotoaparátů – nový to vynález moderní doby. V zámeckých pokojích najdete nepřeberné množství jejich fotografií. Na konci této prohlídky si prohlédnete a můžete se vyfotit s nádhernými loutkami Dagmar Renertové. Její bájný a pohádkový svět vás určitě zaujme.
Prohlídka TŘI VĚŽE vám odpoví na otázku, proč má zámek pouze tři věže. Jedna věž mu chybí a najít vám ji pomůže zámecká pověst. Prohlídky jsou určeny dětem od tří let věku a poutavé vyprávění vás pobaví.
Chybět nebudou ani klasické prohlídky, ve kterých vy dospělí máte možnost nahlédnout do života První republiky.
Mimořádně můžete mníšecký zámek navštívit také v pondělí 27. 9. před státním svátkem.
PROGRAM V SOBOTU:   25. září
Od 9.30 – 16.30 – prohlídky o tom jak bydlela drobná šlechta za první republiky I. a II. okruh
Od 10.15 – 15. 15 – prohlídky pro děti s názvem TŘI VĚŽE

PROGRAM V NEDĚLI:   26. září

Od 9.30 – 16.30 – prohlídky o tom  jak bydlela drobná šlechta za první republiky I. a II. okruh
Od 10.15 – 15. 15 – prohlídky pro děti s názvem TŘI VĚŽE

PROGRAM V PONDĚLÍ:   27. září

Od 9.30 – 16.30 – prohlídky o tom jak bydlela drobná šlechta za první republiky I. a II. okruh
Od 10.15 – 15. 15 – prohlídky pro děti s názvem LOUTKOVÁ
PROGRAM V ÚTERÝ:   28. září
Od 9.30 – 16.30 – prohlídky o tom jak bydlela drobná šlechta za první republiky I. a II. okruh
Od 10.15 – 15. 15 – prohlídky pro děti s názvem LOUTKOVÁ
Zámecká záhrada: VOLNĚ PŘÍSTUPNÁ OD 9.00 – 21.00 hod.
Zámecká galerie: Výstava Svaté výkřiky Jiřího Bartůňka
Zámecká restaurace U Saturnina zve na kávičku, salátky a italskou kuchyni.
PROGRAM V SOBOTU:   2. října
Od 16.00 – 19.00 – podvečerní prohlídky S Andělem
Bližší popis nabízených prohlídek pro děti:
TŘI VĚŽE – vás děti zavedou do starší historie zámku na prvním prohlídkovém okruhu. Na zámku tehdy žil rytíř Servác Anděl. Původem to byl chudý člověk, který byl pilný, pracovitý a chytrý. Později zbohatl a koupil si vypleněný zámek, který začal opravovat. Pomáhal mu jeho šestiletý syn a na vše spolu dohlíželi. Dokonce se říká, že jim pomáhaly moci pekelné. Nebude to asi pravda, ale čertíka Brdíka, který drží v pařátech čtvrtou zámeckou věž, na zámku uvidíte. A dokonce se s ním můžete nechat vyfotografovat.
Zámecká kaple se jmenuje stejně jako její bývalý majitel a má pěknou barokní výzdobu s andílky. Přijďte se podívat do slavnostní jídelny s piánem nebo do dámského salonu, kde se zkrášlovaly dámy. Nebo chcete vědět, jak dříve panstvo volalo na služebnictvo? Můžete si sáhnout na některé předměty a na konci každé prohlídky vás čeká malé sladké překvapení.
LOUTKOVÁ – to je úplně jiná prohlídka. Tady si povíme, jak se žilo za první republiky. Co se oblékalo malým miminkům, jaké měly čepičky a jak vypadala zavinovačka. Miminko si můžete i pochovat. Uvidíte hračky, se kterými si děti dříve hrály. Kastové hodně cestovali, takže nebude chybět cestovní nočník nebo hůlka se sedátkem. O tu se na cestách opírali, a když je zabolely nožky, změnila se v malou židličku. Nakonec uvidíte Tajemný svět podle Dagmar Renertové. Pohádkové loutky – vodníka ze zámeckého rybníka, vílu z jezírka v zámecké zahradě, čarodějnici, ale také princeznu Růženku a Neznámého prince, který přijel krále požádat o ruku Růženky. Prohlídka je zakončena malým sladkým překvapením.
Prohlídka zámeckých pokojů plných krásných předmětů a lidských příběhů trvá 30 minut a určitě se vám zalíbí.
S ANDĚLEM – poutavá prohlídka s živými pohádkovými bytostmi. Potkáte se tu s andělem, Bílou paní, čarodějnicí nebo se Sněhurkou. Na konci prohlídky na vás čeká překvapení.
Bližší popis nabízených prohlídek pro dospělé:
I. prohlídkový okruh zámku zahrnuje  11 historických prostor představujících bydlení drobné šlechty na počátku 20. století. Jde o reprezentativní místnosti – Zimní jídelnu, Kapli, Velkou jídelnu, Přípravnu, Velký salon s hodinovo věží, Pánský salon, Dámský salon, Knihovnu, Pracovnu, Lovecký salon a Arkádu s nástupním schodištěm.
II. prohlídkový okruh zámku zahrnuje  8 historických prostor a Arkádu. Seznámíte se se soukromými pokoji, ve kterých poslední  majitele Kastové každodenně pobývali. Dětské pokoje, ložnice, koupelny jsou zařízeny do nejmenších detailů, nechybí křtící zavinovačka, dobové hračky, učební pomůcky, záchod či nočník. Mnoho věcí si určitě budete pamatovat od svých babiček a dědečků. Zajímá vás co se tehdy nosívalo, v čem byly ženy šik, nebo chcete vědět, jak rodina Kastů trávila volné chvíle? V tom případě nebudete zklamáni a návštěva První republiky vám připomene doby nedávno minulé, které si tolik idealizujeme a proto je milujeme.


REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA