Zámek Náměšť nad Oslavou

[inspic=722,left,fullscreen,thumb]Zámek Náměšť nad Oslavou
Zámek v Náměšti nad Oslavou postavený na skalnatém masívu na levém břehu řeky Oslavy patří mezi významné doklady renesančního stavitelství na Moravě. Původní hrad ze 13. stol. byl moravskými pány ze Žerotína přebudován v létech 1565-1578 na honosné renesanční sídlo, které se zachovalo v téměř nezměněné podobě dodnes. Součástí areálu jsou budovy tzv. „Vlašského dvora“ v předzámčí, anglický park a malá francouzská zahrada. V roce 2001 byl areál zámku prohlášen Národní kulturní památkou.www.zamek-namest.cz
Interiér[inspic=725,right,fullscreen,thumb]
Interiéry zámku nabízejí unikátní expozice gobelínů, cenných obrazů či historického nábytku, zámecká kaple je pozoruhodná svoji architekturou i barokním mobiliářem, knihovna bohatým knižním fondem i štukovou klenbou s ojedinělou freskovou výzdobou a vnitřní nádvoří pak zdobenými renesančními arkádami.
Náměšťský zámek vám nabízí dva prohlídkové okruhy
První okruh představuje zámeckou kapli, vnitřní arkádové nádvoří, zámeckou knihovnu a reprezentační prostory I. poschodí. Kromě unikátního barokního mobiliáře kaple a bohatého knižního fondu zámecké knihovny můžete zejména ojedinělou kolekcí tapisérií, které tvoří dle doby jejich vzniku ucelenou řadu od první poloviny 16. až po polovinu 19. století.
[inspic=724,left,fullscreen,thumb]Druhý okruh představuje bývalé hostinské a dětské pokoje II. poschodí, včetně společenských prostor, jakými jsou například Kulečníkový sál či jídelna s výstavou části zámecké sbírky porcelánu. I zde spatříte unikátní historický nábytek a se moci vžít do života majitelů zámku v 18. a 19. století.
Více o prohlídkách
Okolí zámku
V bezprostředním okolí zámku se nachází anglický park a malá francouzská zahrada s řadou starých vzácných dřevin, z některých míst s krásným pohledem na město Náměšť a okolní krajinu.
Více..
Zámecký penzion
Zámecký penzion, který se nachází přímo u vstupu do areálu zámku, nabízí luxusní ubytování v jedno a dvoulůžkových pokojích vybavených replikami historického nábytku. Samozřejmostí je sociální zázemí na pokojích, TV, SAT, telefon. Objekt, který původně sloužil jako obytný dům pro zámecké služebnictvo, dnes poskytuje ubytování s neopakovatelnou zámeckou atmosférou v klidném a atraktivním prostředí. Správa zámku v Náměšti nad Oslavou nabízí tyto doplňkové služby:
Možnost uspořádání svatebního obřadu v historických prostorách zámku.
Svatební prohlídka s možností nekomerčního fotografování svatebčanů v historických prostorách zámku.[inspic=723,right,fullscreen,thumb]
Možnost pronájmu prostor zámku k různým příležitostem.
Uspořádání společenské akce, konference, semináře, koncerty apod.
Možnost pronájmu vnějších prostor v areálu zámku k různým příležitostem.
Kalendář akcí:
Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae
Termín: 2.června a 9.června 2009
Program a další informace na www.concentus-moraviae.cz
Pořádá: Mezinárodní centrum slovanské hudby Brno, o.p.s., Polní 6, 639 00 Brno, Městské kulturní středisko Náměšť nad Oslavou, Správa SZ Náměšť nad Oslavou
Termíny a program koncertů:
2. června, zámecká knihovna, 19:30 hod.
Art trio Bohemia
Fanny Hensel-Mendelssohn: Klavírní trio d moll op. 11
Fanny Hensel-Mendelssohn: Rok pro klavír, výběr
Felix Mendelssohn Bartholdy: Klavírní trio č. 1 d moll, op. 49
9. června, nádvoří zámku, 19:30 hod.
Magdalena Kožená – mezzosoprán
Private Musicke[inspic=672,right,fullscreen,thumb]
Pierre Pitzl – umělecký vedoucí
Lettera Amorosa
Více akcí naleznete zde..

Tento turistický cíl se nachází v mikroregionu, který dlouhodobě podporuje Skupina ČEZ.

Kontakt:
Zámek 1
Náměšť nad Oslavou
675 71
tel.: +420 568 620 319
fax: +420 568 620 319
namest@telc.npu.cz
www.zamek-namest.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama