REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Zámek Mníšek pod Brdy

Datum konání : 28. 10.,31. 10.,1.11.
Místo konání : Zámek Mníšek pod Brdy

Prohlídka zámku speciálně upravená pro děti
Děti projděte se nově opraveným zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!
Prohlídky začínají vždy v 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30.
Délka prohlídky je 30min,určeno dětem od 3-9 let.
Vstupné
Do 6ti let zdarma,od 6-9let 30Kč,ostatní dle platného ceníku.
Pro velký zájem doporučujeme rezervaci prohlídek na tel: 318 590 261.
Součástí programu je vždy výtvarný ateliér pro děti od 13.00-16.00 hodin. Děti si vyrobí jednoduchým způsobem památku na návštěvu zámku.
Zámek Mníšek pod Brdy
Zámek skutečně nabízí prohlídku zámku také malým návštěvníkům. Prohlídku vedou zkušení průvodci, kteří vědí, čím zaujmout. Prohlídka je speciálně upravená, výklad je soustředěn na předměty v expozici a na „pohádkově laděné střípky“ ze životů nejvýznamnějších majitelů.
Tím nejvýznamnějším a prvním vlastníkem je ten, jehož jméno nezůstane nikomu dlouho utajeno. Nejvýznamnější český panovník, král, císař, Otec vlasti Karel IV. Ten propůjčil tehdy malou tvrz Pánům z Mitrovic, kteří ji zpravovali asi dobře, protože jim patřila až do konce 16 století. Zakladatelem mníšeckého zámku je Servác Engel z Engelsflussu a jeho životní osud je veskrze pohádkový a mohl by se jmenovat, jak chuďas ke štěstí přišel. Tento pražský měšťan vtiskl zámku dnešní podobu, ale než to udělal byl to chuďas, koželuh z Brabantu, který se i se svou rodinou usadil v Praze. A právě tu začíná jeho příběh. Založil koželuhářský závod na výrobu podešvové kůže. Zbohatl tím, že dodával boty císařské armádě za třicetileté války. Byla to válka dlouhá a bot bylo potřeba moc. Peněz přibývalo a Servác si koupil dům na Malé Straně. Byl to však také udatný rek. Bránil Karlův most před nájezdy Švédů. A ubránil! Za tyto zásluhy byl v roce 1652 císařem Ferdinandem III. povýšen do šlechtického stavu. Získal šlechtický titul z Engelsflussu a erb s andělskou hlavou vynořující se z řeky a nad přilbou s postavou anděla vystupující z koruny. Jako nový příslušník šlechtického stavu si toužil vybudovat důstojné reprezentativní sídlo v blízkosti Prahy. Vybral si zpustošené mníšecké panství, které zvelebil. Podle pověsti na to nebyl sám. Pomáhaly mu moci pekelné, kterým se bláhový Servác údajně upsal. Všechno nakonec dobře dopadlo. Zámku zůstaly sice pouze tři věže, ale Servác svůj život zachránil.
Loutku čerta z pověsti děti uvidí během prohlídky a mohou se s čertem také vyfotografovat. Na tuto prohlídku se děti mohou přijít podívat vždy poslední víkend v měsíci. Prohlídka začíná v 10.30 hodin. Další následuje vždy po hodině. Cena prohlídky je 30 Kč pro dítě, do šesti let zdarma. Cena vstupného pro dospělé se řídí ceníkem. Ošizeni nezůstanou ani ti, kteří chtějí vidět klasickou prohlídku. Ta začne vždy v celou hodinu.
PROHLÍDKY PRO DĚTI VŽDY POSLEDNÍ VÍKEND V MĚSÍCI V MNÍŠKU POD BRDY
Program Adventu
Vánoční čas se Zimní královnou, vodníkem Zlebedou, čertem Ňoumou, Mikulášem i zámeckým peklem ( 10.00 – 16.00)
26. – 27. 11. Vánoční prohlídky se Zimní královnou a vodníkem Zlebedou
3. 12. – 4. 12. Mikulášské prohlídky s čertem Ňoumou a Mikulášem
3. 12. výroba vánočních svícnů – výtvarný ateliér
4. 12. Mníšecké zámecké peklo
10. – 11. 12. Vánoční prohlídky se Zimní královnou a kouzelnou pohádkovou postavou
17. 12. Vánoční trhy na náměstí se zvonem přání a kulturním programem
17. 12. S Andělem – podvečerní prohlídky s bílou paní a andělem od 16.00 -18.00 hod.
18. 12. Slavnostní zakončení sezóny a přivítání nové sezóny 2012 – co jí krásného popřejete?
Zámek je otevřen do 22. prosince

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA