REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Zámek Mníšek pod Brdy chystá muzikál Noc na Karlštejně i prohlídky pro děti

Mníšek pod Brdy

Zámek Mníšek pod Brdy se stane na malou chvíli Karlštejnem.
Vladimír Čech, Lumír Olšovský, Petr Jančařík a Jan Rosák si na nádvoří zámku zahrají Noc na Karlštejně. Na děti čeká upovídaná klíčnice, která zná tajemná zákoutí zámku a na dospělé dva prohlídkové okruhy o bydlení drobné šlechty za první republiky.
Na zámku Mníšku pod Brdy probíhá předprodej vstupenek na muzikál Noc na Karlštejně. Letos naposled, a to v pátek a sobotu 29. -30. června, uslyšíte známé písničky Karla Svobody a uvidíte notoricky známý příběh o zakázané lásce ve zdech Karlštejna a o intrikách krále cyperského a vévody bavorského. Tento nádherný duel, krále a vévody, sehrají Petr Jančařík a Jan Rosák.
Nezapomenutelný zážitek pro vás na nádvoří zámku chystá císař Karel IV., Vladimír Čech, kterého znovu přemůže láska. Pešek, jehož si zahraje Lumír Olšovský, kromě Aleny miluje dobré jídlo a jistě vám, návštěvníkům muzikálu, bude také nabízet něco ze svých laskomin, stejně jako vloni.
Hvězdné obsazení doplní řevničtí ochotníci, kteří v legraci a zábavném pojetí nezůstanou divákovi také nic dlužni. Představení stojí 190 Kč a v ceně je zahrnuta krátká prohlídka II. prohlídkového okruhu mníšeckého zámku před představením.
„Noc na Karlštejně byla vyprodána každý rok a lidé z ní odcházeli dobře naladěni, a to i když byla třeba trošku zima,“ vzpomíná Lenka Pružinská. No není divu, vždyť tady nám láska a dobrá vůle nakonec zvítězila.
Upovídaná klíčnice vás provede po zámeckých komnatách v sobotu 23. června a dozvíte se od ní, jak se tady na zámku i v podzámčí žilo. Uvidíte tři věže a zjistíte, proč nemá zámek čtvrtou věž, a zjistíte kde ta čtvrtá věž dnes je. V první zámecké věži je kaplička Sv. Serváce s krásnými andílky a nádhernou štukovou výzdobou. Dál uvidíte, jídelny, dámský salonek,  šperkovnici, zvoneček s nožičkami v knihovně, pánský salon, kde pánové hráli karty nebo lovecké trofeje a brnění rytířů. Prohlídky začínají v 10.30 a končí v 15.30 hodin. Podívat se můžete na 70 panenek v historických kostýmech v zámecké galerii.
Správa státního zámku v Mníšku pod Brdy
Nám. F. X. Svobody 1
252 10  Mníšek pod Brdy
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA