Zámek Karlova Koruna chystá Ples princů a princezen a mnoho dalších akcí pro děti

Ples princů a princezen 2013
V letošním roce proběhne již 4.ročník Plesu princů a princezen.
Dne 19.5.2013 přijede na zámek Karlova Koruna král Květoslav s královnou Jasmínou a svoji družinou. Ve sloupovém sále zámku bude královský pár přijímat audience. Princezny si pro děti připravily soutěže v zámeckém parku. Na nádvoří se uskuteční královský jarmark a kulturní program. Celé horní patro zámku se promění na pohádkovou říši. V jednotlivých komnatách vás budou čekat pohádky, kterými vás provede průvodce v kostýmu. Každá malá princezna či malý princ může v zámeckých komnatách navštívit i dvorního fotografa. Přijďte nás i Vy podpořit v kostýmu prince, princezny na zámek a společně se pokusíme o zapsání českého rekordu o největší počet princezen na jednom místě.
Dne 16.6. 2013 – proběhne 2. ročník akce Slavnosti Oktaviána Kinského, tentokrát na téma medu tzv.Medobraní. Slavnosti se konají v rámci turistického projektu Otevřete 13.komnatu.
Již tradičně budeme též pořádat Halloween aneb den s Piráty na vlnách Cidliny – 26.10.2013. Na zámek Karlova Koruna se slétnou strašidla a zabydlí se v zámeckých komnatách. Ve sloupovém sále se děti mohou nechat, po složení pirátského slibu, pasovat na piráty. Na nádvoří bude probíhat bohatý program a jarmark. Pirátské či strašidelné kostýmy jsou vítány.
V letošní sezoně bude opět otevřena Pohádková cesta zámeckým parkem. Pohádková cesta parkem má dvě trasy. Jedna je pro holčičky a je věnována vílám – Květinové, Houbové a Zoubkové víle. Druhá trasa je pro všechny odvážné děti, protože na ní potkáte „strašidelné postavy“, jako jsou Bludičky, Čerti, Vodníka či Hejkala.
Po loňském úspěchu uskutečníme 2. ročník akce Vánoce letem světem 8.12.2013, který přiblíží dětem vánoční oslavy v různých státech světa. Pokusíme se vysvětlit rozdíl mezi Ježíškem, Santa Clausem a Dědou Mrázem. Ve sloupovém sále bude nainstalovaný velký Betlém, kam mohou děti nosit obrázky pro novorozeného Ježíška. Odpoledne společně vypustíme balonky s přáníčky pro Ježíška a zazpíváme si koledy.
Po celou letní sezónu bude pro návštěvníky zámku otevřena restaurace Zámecká terasa, která nabízí kvalitní gastronomické služby včetně možnosti uspořádání svateb a eventů.
Přehled aktuálně na www.kinskycastles.com

Program pro děti

 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama