Zámek Horní Libchava – Kulturní smíření zámku

Kulturní smíření zámku


Zámek Horní Libchava a obec Horní Libchava srdečně zvou na akci „Kulturní smíření zámku“ dne 25. srpna 2012 od 12 hodin.  Jde o celodenní akci u příležitosti 1.výročí otevření zámku a 6. ročníku Libchavského  grilování.
Čeká nás zajímavý program vhodný pro všechny věkové kategorie a etnika.  Hlavní myšlenkou je „Tolerance místo násilí“ a nové kulturní využití zámku. Akce se koná za podpory obce Horní Libchavy a Libereckého kraje, MBA a firmy Alcomp.
Na úvod našeho výročí slavnostně otevřeme expozici Tibet, Nepál, Indie s novými fotografiemi cestovatele Oldřicha Kiliána z jeho jarní cesty v roce 2012. Těšit se můžete i na spoustu zajímavých předmětů a exponátů z těchto vzdálených krajin, jak z běžného života, tak pojících se k určitým rituálům či  příležitostem. Výstava Free Tibet klade důraz i na současné dění v Tibetu, dozvíte se informace, které se v médiích moc neobjevují, naleznete zde i kontakty na různé organizace, které se této problematice věnují a informace, jak i vy můžete pomoci. Doprovodné akce k výstavě a autorská vernisáž pak proběhnou na akci „Koktejl z celého světa“, 15. září 2012. Na zámku budou rovněž probíhat komentované prohlídky.
Ve 13 hodin pak v Ogoh Ogoh clubu vystoupí novoborské divadlo NOPOĎ se svým dětským představením „Pohádka čarodějnických učnů aneb Sůl nad zlato“. Pro děti jsou dále připravené dílny a soutěž z vojenské historie zámku, proto neváhejte a vyražte i s dětmi.
Od 13 hodin také startuje 6. ročník Libchavského grilování. Tradiční klání v grilování probíhá v různých kategoriích a zúčastnit se může každý „Libchavák“. Vyhlášení těch nejlepších kuchařů probíhá až v podvečer, přijďte ochutnat.
Od 15 hodin nám k tanci a poslechu zahraje na venkovním pódiu MACKIE MESSER KLEZMER BAND. Mackie   Messer  Klezmer Band  je  sestra  až  bratr  Mackie  Messer  Bandu . Na rozdíl  od něho hraje  akusticky převážně  židovskou  muziku.
V 16 hodin se symbolicky rozloučíme s vojenskou historií na zámku a slavnostně zahájíme novou etapu života zámku v duchu tolerance, respektu a poznávání kultur a etnik z celého světa.
Od 17 hodin zazpívají na zahradě své tradiční mantry stoupenci hnutí Hare Kršna.
Od 18 hodin se pak můžete těšit na koncert vyjímečného romského zpěváka Mário Biháriho s kapelou Bachtale Apsa.
Vstupné je 50 Kč, děti zdarma.
Jak vidíte, program „Kulturního smíření„ je opravdu pestrý, máte se na těšit. Etnoshop bude samozřejmě také otevřen po celý den, přijďte si vybrat pěkný dárek pro vaše blízké.
Otevření zámku v minulém roce se setkalo s velkým ohlasem a navštívilo nás bezmála 3000 lidí. Věříme, že nejinak tomu bude i v letošním roce. Těšíme se na vaši návštěvu.
Tým zámku Horní Libchava
GPS: 50°42’16.719″N, 14°30’11.671″E
www.zamekhornilibchava. cz
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama