Zámek Dobříš připomene (nejen) svátky jara


Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka.
V  dubnu je pro Vás připraven  nejen program spojený s Velikonocemi, ale i velká výstava papírových modelů hradů a zámků.
Současná podoba zámku pochází z let 1745 – 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mannsfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo – Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů.
V roce 1998 byl zámek spolu s francouzským a anglickým parkem vrácen do soukromého vlastnictví.
Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska. Zámek je otevřen celoročně široké veřejnosti včetně expozice a francouzského parku. Expozice je provozována správou zámku Dobříš.
Snadná dostupnost, rozlehlý zrcadlový sál (220 m2), udržovaný francouzský park a možnost ubytování přímo vybízejí k návštěvě zámku Dobříš.
V měsíci dubnu si na zámku Dobříš stejně jako v minulém roce připomeneme svátky jara – Velikonoce. Jste srdečně zváni na prohlídky zámecké expozice s velikonoční tématikou, které bude probíhat  5. – 9. 4. 2012.
Druhá pozvánka se týká výstavy Papírových modelů hradů a zámků, kterou můžete shlédnout od 31.3. – 17. 6. 2012 v Galerii JCM. Výstava Ivana Zadražila zahrnuje přibližně 30 modelů českých památek. Jednotlivé vystřihovánky budou též prodejné.
Podrobnější informace naleznete na webových stránkách.
http://zamekdobris.cz/

 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama