REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Zajímavosti o Dolní Poustevně

Dolní Poustevna
Dolní Poustevna

Leží v západní části Šluknovského výběžku. Z geomorfologického hlediska náleží k celku Šluknovská pahorkatina. Nejvýraznějšími vrchy v katastru města jsou Poustevník (454 m), kterému místní říkají též Špičák, a Spálený vrch (443 m). Jedná se o mírně zvlněnou krajinu s výškovými rozdíly maximálně do 300 metrů, bez výrazných prvků, ale se zachovalou přírodou a střídavými lesními porosty.

REKLAMA

Co je k vidění v Dolní Poustevně•    Bývalý evangelický kostel. Objekt v centru města pochází z roku 1937, kdy byl položen základní kámen, avšak rušné události roku 1939 nedovolily stavbu dokončit. Po celkové rekonstrukci v roce 2009 slouží jako Centrum setkávání v Dolní Poustevně. Interiér kostela je přebudován na koncertní a divadelní sál s vyhlídkovou věží. Konají se zde také výstavy, přednášky, semináře, vítání občánků, svatby.
dolni_poustevna_07•    Jednou z dominant Města Dolní Poustevna je Loutkové divadlo, ve kterém najdeme také multifunkční klub mládeže, tzv. T-Club. Budova se nedá přehlédnout, svítivá fasáda, kterou si navrhovaly děti samy, září jásavými barvami.
•    V blízkosti hraničního přechodu se nalézá barokní socha Piety, která je památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. Socha jest datována rokem 1748.
dolni_poustevna_04•    V části Markéta založené r. 1667 a pojmenované podle hraběnky Margarety Slavatové je malebný kostelík Panny Marie z roku 1854. U kostelíku se nachází hřbitov založený v roce 1874 a sloužící celé Horní Poustevně.
•    Kostel Archanděla Michaela byl postaven v letech 1854 – 55 v pseudogotickém slohu. Oltáře jsou v témže slohu a na hlavním oltáři je pak obraz od J. Grusse z Litoměřic z roku 1826.

dolni_poustevna_02Dolní Poustevna
adresa: Radnice, Vilémovská 77,  407 82 Dolní Poustevna
telefon: 412 397 136
email: [email protected]
www.dolnipoustevna.cz

dolni_poustevna_05

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA