REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

Zadumaně přemýšlíte, jak strávit blížící se podzimní dny? Máme pro vás i vaše ratolesti nápad! Do cestovního ruksaku si zabalte dobrou náladu a vydejte se na výpravu do středověku! Že je to nesmysl? Ale kdepak! Dětenice na Jičínsku vám umožní strávit den či více v dobách minulých. Středověká atmosféra číší z každého koutu Zámeckého resortu Dětenice, které mají na podzim připravené speciální programy pro všechny zájemce o dobrodružství.
Zlobili vaše děti? Pozlobte je též! Vezměte je na odvykací kůru do dětenických zámeckých komnat. Každou sobotu od desíti do sedmnácti hodin na zámku straší. Samozřejmě, tato akce není jen pro malé hříšníky, ale pro všechny návštěvníky, kteří chtějí zažít neobvyklou prohlídku zámku. Účastníky vyděsí čerti, upíři, ježibaby a další spousta strašidel.
Kdo se bubáků bojí, ať v neděli vyrazí do zámeckého parku v Dětenicích. Poslední den v týdnu je ryze v pohádkovém duchu. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny soutěže, kterými je doprovodí magické pohádkové bytosti. Sněhurka, Karkulka, vodník a jiní se o zábavu jistě postarají. Za účast si každý odnese medaili, opravdový diplom a dáreček na památku. Špatné počasí vás nemusí odradit. V případě, že bude nepříznivě, bude se akce konat v konírnách. Pohádkové neděle probíhají až do konce září vždy od desíti do šestnácti hodin.
Pohádkové neděle sice v září končí, ale ne tak docela! Od října se mezi desátou a patnáctou hodinou probouzí v zámeckých prostorách krásná Šípková Růženka. Staňte se svědky hrané pohádky spojené s prohlídkou zámku! V příběhu o Šípkové Růžence nechybí udatný princ, král s královnou, dvořany a dalšími známými postavami. To vše za doprovodu líbivé živé hudby a zpěvu.
Největší akcí v Dětenicích jsou rozhodně rytířské turnaje! Neotálejte a do konce srpna se vžijte do reálné atmosféry rytířských klání. Nebojácní rytíři v brnění, bujní oři, skvělé kostýmy, rány a pády na vás čekají v pravé aréně! Jako doprovodný program vás čeká zajímavá ukázka dravců. Adrenalinové dění na kolbišti se koná každý den kromě pondělí vždy od čtrnácti hodin.
Nečekejte na dobrodružství doma v křesle, užijte si ho na vlastní kůži v Zámeckém resortu Dětenice!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA