REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Za hrdiny z časů války

22. 5. 2023

Skočte si do Pardubic Za hrdiny z časů války. Navštivte místa spojená s přelomovými historickými událostmi, kde se odehrávali životní příběhy známých i neznámých hrdinů.

Památník Zámeček

Pietní místo s muzeem a expozicí, jež připomíná události spojené s 2. světovou válkou a nacistickými zločiny na Pardubicku za účelem trvalého uchování vzpomínky na oběti druhého stanného práva a odvahu československých odbojářů, kteří se stali spolupracovníky parašutistického výsadku Silver A

Pardubicemi po stopách Silver A

Naučná stezka přibližuje návštěvníkům osudy zdejších obyvatel během 2. světové války, představuje místa spojená s činností paravýsadku Silver A osudy hlavních aktérů, především kapitána Alfréda Bartoše.

REKLAMA

Institut Paměti národa

. Technologicky unikátní interaktivní výstava – na pomezí hry, filmu a rozšířené reality – vypráví návštěvníkům skutečné příběhy pamětníků 20. století. Moderní prostor určený pro setkávání, vzdělávání, a především sdílení vzpomínek.

Kameny zmizelých

Kameny zmizelých (Stolpersteine) jsou dlažební kostky s mosazným povrchem, nesoucí text se vzpomínkou na oběti holokaustu a nacistického režimu.

REKLAMA

Kryt civilní obrany

Navštivte nejtajnější místo pardubického zámku v severovýchodním rondelu zámeckých valů. Kryt se začal stavět v roce 1953. Stavba neměla sloužit k ochraně řadového civilního obyvatelstva, ale byla vybudována jako velitelské stanoviště civilní obrany.

Larischova vila

Vila se stala sídlem praporu záložního policejního pluku Böhmen, tzv. Schutzpolizei a v její blízkosti bylo po atentátu na Heydricha popraveno 194 českých občanů z Pardubic a okolí a z vypálené obce Ležáky.

https://pardubice.eu/zahrdiny

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA