REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Z Hurghady na egyptské pyramidy

Dovolená (nejen) s dětmi
Egyptské pyramidy patří k nejobdivuhodnějším památkám světa. Pokud jste nadšení cestovatelé, rozhodně by vám neměly chybět na seznamu navštívených míst. I děti rády uvidí na vlastní oči to, o čem se ve škole dozvídají pouze z knížek nebo naučných pořadů. Vezměte je na rodinnou dovolenou do Hurghady, odkud jsou pyramidy v Gíze nejdostupnější, a zároveň si užijte spoustu dalších zajímavých míst a zábavy.
Tisíciletá historie pyramid
Egyptské město Gíza ležící v saharské poušti proslavily tři gigantické pyramidy (Cheopsova, Rachefova, Mykerínova), které jako oko v hlavě střeží sfinga. Archeologové po celém světě nalézají nové a nové pyramidy, avšak ty egyptské patří v k nejnavštěvovanějším a nejvíce fotografovaným.
Pyramidy původně sloužily jako pohřební komory faraonů, do kterých byli uloženi v překrásných zdobených sarkofázích společně s bohatou pohřební výbavou. Nic z těchto uměleckých předmětů se bohužel nedochovalo, jelikož hrobky byly vykradeny již v období středověku. Ani tak pyramidy ale nepřišly o svůj půvab, vnitřní prostory jsou přímo ohromující.
Tajemné poklady v Káhiře
Nemusíte mít strach, že byste během dovolené v Egyptě přišli o starověké poklady úplně. Stačí navštívit egyptologické muzeum v Káhiře, kde se nachází rozsáhlá expozice předmětů nalezených v hrobce Tutanchamona z Údolí králů. Nechybí ani zlaté sarkofágy a mumie.
Milovníci historie by také neměli opomenout návštěvu samotného Údolí králů nebo města Karnak a Luxor, která se mohou pochlubit řadou hrobek, chrámů a sochami gigantických rozměrů.
Poznání odlehčené zábavou
Dovolená v Egyptě je současně známá pohodlím, které nabízejí tamější hotelové resorty. V mnohých se kromě bazénů nacházejí i zábavní aquaparky, kde si užijí nejenom děti, ale i dospělí. V Hurghadě je takových hned několik. Nechybí ani bohatý animační program. Čekají na vás hry, sportovní akce i kulturní představení.
Pokud vás zajímá, jak si dovolenou mezi pyramidami užít co nejlevněji, poohlédněte se po zájezdech first minute Hurghada. Při včasném nákupu získáte zajímavou slevu a navíc si vyberete ze široké nabídky hotelů.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA