REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Vzhůru k výškám! Objevte rozhledny, které stojí za zdolání!

V Česku narazíte na rozhlednu na každém kroku a letní dovolená je nejlepší čas, kdy se vydat vzhůru k oblakům a prohlédnout si svět pěkně z výšky!

Jsou rozhledny, které zná celý svět jako například Eifellova věž v Paříži, a pak jsou rozhledny, které jsou skrytými skvosty, o kterých ví jen pár zasvěcených. V České republice se v posledních letech s rozhlednami nejrůznějšího typu doslova “roztrhl pytel”, a proto není problém naplánovat si dovolenou v ČR tak, abyste každý den alespoň jednu z vyhlídkových věží pokořili.

Orlické hory patří k místům, kde ještě naplno nepropukl masivní cestovní ruch, a je to tak trochu zárukou klidné dovolené. Vyrazte ve dvou, o samotě nebo s celou rodinou a zajistěte si ubytování v Orlických horách, odkud budete moct snadno podnikat výlety do okolí. Za pozornost zde stojí třeba rozhledna Stříbrná krasavice nad Andrlovým Chlumem nebo rozhledna ve Skuhrově nad Bělou.

REKLAMA

I během jednoho víkendu se toho dá stihnout více než dost. Pokud se vám za objevováním a dobrodružství nechce cestovat daleko z Prahy, může si za svůj cíl vytyčit třeba Brdy. Ubytování v Brdech na jednu noc snadno seženete i v sezóně.

Jižní Morava je krásná i ze země, ale rozhleden tu také najdete spousty! Originální je například Súsedská rozhledna u obce Hýsly nedaleko Kyjova. Moderní stavbu navrhlo architektonické studio DESIGN s.r.o z Chotěboře a jistě si odsud odvezete spoustu krásných fotek. Pokud rezervujete hotel v Kyjově, nezapomeňte navštívit pro změnu i podzemní prostory – zejména místní sklípky s vynikajícím vínem!

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA