REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Výtvarná soutěž o nejzajímavější zvárnění loutky z Muzea české loutky a cirkusu

Datum konání: 15.4.2011 – 13.5.2011
Místo konání: Muzeum české loutky a cirkusu, Velké náměstí 43, 383 01 Prachatice
Mamut v Prachaticích doporučuje:
V březnu Národní muzeum spustilo projekt Hravého muzea, jehož maskotem je mamut. V jednotlivých objektech upozorňuje rodiče na dětské koutky a herny. Doporučuje akce určené dětem. Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích oslaví v květnu 5. výročí od svého otevření. Při této příležitosti připravuje několik akcí pro děti. 
 
 

Od 15. dubna do 13. května bude probíhat výtvarná soutěž s názvem Nakresli nejhezčí loutku z našeho muzea. Děti mohou různými výtvarnými technikami ztvárnit loutku z prachatické expozice, která se jim nejvíce líbí nebo je nejvíce zaujala. V muzeu pro ně budou připraveny různé výtvarné potřeby. Skupiny z mateřských škol a prvního stupně základních škol se mohou zúčastnit interaktivních prohlídek, kdy jim průvodcem bude jedna z loutek. I oni se mohou zapojit do soutěže o kresbu nejhezčí loutky.
Výsledky soutěže, která proběhne ve třech věkových kategoriích (děti do 6 let, od 7 do 10 let a od 11 do 16 let), budou vyhlášeny 14. května ve 14 hodin, kdy vítězům předá ceny Vlasta Koubská, vedoucí divadelního oddělení Národního muzea. Po vyhlášení výsledků zahraje divadelní sdružení PNUtí z jižních Čech loutkovou pohádku Může za to čert na motivy díla J. Š. Kubína. Děti jsou do představení aktivně zapojovány, podílí se na vytváření prostředí, naučí se písničku, pomáhají hlavnímu hrdinovi Jeníkovi s jeho úkoly. Představení je určeno dětem od 3 do 8 let. Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích Národním muzeum má své pobočky nejen v Praze, ale také v regionech. Kromě památníků, které představují naše významné skladatele, jakými jsou například Bedřich Smetana nebo Antonín Dvořák, a expozic ve východních a středních Čechách prezentuje v Prachaticích také dějiny českých loutek a cirkusu. Expozice je věnována nejstarším loutkářům, rodinným divadlům i profesionálním scénám, kouzelnictví a cirkusu. Těmto tématům se v minulosti věnovaly také některé krátkodobé výstavy, například Zašlé časy života v maringotkách, během níž si návštěvníci mohli prohlédnout mimo jiné několik pravých cirkusových maringotek. Stálá expozice je určena především dětem. Přímo v muzeu se konají inscenace loutkových her a najdete zde jediné panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou. Také tyto akce doporučuje mamut Národního muzea.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA