Výstava Tomáše Řízka Na barevné niti ve Sladovně

Výstava Tomáše Řízka


Výstava významného českého ilustrátora (nejen) dětské knihy.
Galerie Sladovna v Písku Vás zve na výběr z díla Tomáše Řízka.
Tomáš Řízek je ilustrátor, malíř a grafik, člen Klubu ilustrátorů dětské knihy, který sdružuje špičkové české ilustrátory. V oblasti dětské knižní tvorby spolupracuje s významnými nakladatelstvími.  K ilustrování dětských knih dospěl Tomáš Řízek v průběhu devadesátých let a tento způsob výtvarného vyjádření u něj dokonce na čas zvítězil nad volnou tvorbou. Nádherné a živé barvy Řízkových ilustrací jsou ovlivněny jeho pobytem a cestováním po zemích Asie, zejména po Taiwanu a Číně. Výtvarník Tomáš Řízek je zastoupen v soukromých sbírkách v České republice, Německu, Švýcarsku, Itálii, Číně a Taiwanu a je nositelem řady ocenění za ilustrační činnost na poli dětské knihy. Na výstavě budou k vidění ilustrace českých, evropských i asijských knih pro děti.
Výstavu tentokrát netradičně a zcela originálně zahájí tančící čínští lvi, kteří posléze odvedou malé i velké návštěvníky do Malé galerie na prohlídku výstavy.
Ta potrvá v galerii Sladovna (Velké nám. 113, Písek)  od 4.1. 2012 do 6.3.2012.
V průběhu výstavy se budou konat přímo s Tomášem Řízkem dva workshopy, kde si mohou děti vyzkoušet speciální technologii tvorby ilustrací, kterou Tomáš Řízek používá. O datu workshopu budeme informovat v médiích, kulturním měsíčníku města Písek a také na webu Sladovny.
 
Sladovna Písek o.p.s.
Velké náměstí 113
397 01 Písek
Tel: +420 387 999 999
Fax: +420 387 999 996
www.sladovna.cz
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama