Výstava "To nejlepší z origami"

Origami
Podzimní sezónu v Letohrádku Mitrovských v Brně ovládne papírové umění origami.
Tuto výstavu připravila Česká origami společnost (kurátorem výstavy je Ondřej Cibulka), která představí křehkou krásu moderního origami v celé své šíři.
Na výstavě bude k vidění řada znamenitých ukázek těch nejpropracovanějších výtvorů nejen od českých, ale i od zahraničních autorů včetně kanadského mistra origami Josepha Wu, jehož minikolekce je právě exkluzivně zapůjčena v ČR. Na výstavě uvidíte prakticky všechny moderní techniky origami. Připraveno je i několik zbrusu nových, dosud nevystavených modelů a instalací. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbené modely a kompozice, např. Beskydy plné ovcí, africké safari, origami kostry, hmyz, vojenské letiště, krápníková jeskyně s netopýry a mnoho dalších. Premiérově je představena expozice „Vznik mozaiky“.
Japonské velvyslanectví v ČR zapůjčilo na výstavu například exponáty charakterizující japonskou kulturu i předměty denní potřeby, fotografie z oblastí východního Japonska postiženého před rokem ničivou přírodní katastrofou ad..

To nejlepší z origami“ – 19. 9. – 24. 11. 2012

Vstupné: dospělí – 50 Kč, senioři a studenti VŠ – 40 Kč, děti ZŠ a studenti SŠ – 30 Kč, děti MŠ – 15 Kč
Otevírací doba: út. – ne, 10 – 16 hod.
Výstava „To nejlepší z origami“ pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR a primátora statutárního města Brna Bc. Romana Onderky, MBA
Za finanční podpory statutárního města Brna

Adresa:

Letohrádek Mitrovských
Veletržní 19 (mezi hlavní bránou do Výstaviště a Mendlovým náměstím)
Brno
Foto: obrázek je pouze ilustrační

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama