Výstava dýní v Botanické zahradě v Praze

Podzim je nejbarevnějším obdobím roku. 

Příroda má svoji škálu barev, kterou nedokáže namíchat žádný malíř, ale my vám tuto pestrou paletu přiblížíme na oblíbené výstavě dýní.

Dýňová aranžmá budou tentokrát inspirována keltskou kulturou a svátkem Samhain, ze kterého vzešel Halloween. 

A na co se můžete těšit?

PROGRAM
Výstava včetně doprovodného programu se uskuteční v expozici Horní zahrady a Lesa 

Výstava dýňových aranžmá

14.–30.10.
Dovolte své představivosti rozehrát příběh u tajemných dýňových dekorací, které připravila Česká zahradnická akademie Mělník a přeneste se s námi do období Keltů a jejich kultury.

Podzimní dílničky

15.-16.10. (víkend), 10:00–16:00
Kreativní dílny s podzimní tematikou pro naše malé návštěvníky. Zájemci mohou malovat na kamínky, vyrobit si papírové dýně, vytvořit si vlastní módní kousky či si hrát s otisky listů. Nápadům a kreativitě se meze nekladou. Těšit se můžete nejenom na bohaté dýňové menu, ale i další stánky s občerstvením. Pro dospělé bude k dispozici také svařák!

Dýňové hrátky

22.–23.10. (víkend), 10:00–16:00
Pohrajte si s dýněmi a popusťte uzdu své fantazii. Zapojit se může opravdu každý. Záleží jen na zručnosti a odvaze. K dispozici budou různé přírodniny, dýně pak za drobný poplatek. Na místě budou tavné pistole k připevnění materiálů.
Můžete si přinést i vlastní neobvyklé plody či nástroje, které by se vám při tvoření mohly hodit. Výsledné výtvory si lze odnést s sebou domů.

Halloween

30.10. (neděle), 13:00–19:00
Dlabání dýní v období Dušiček je starou keltskou tradicí. Nejenom to, ale také posezení u ohniště, opékání špekáčků, hudební program a večerní průvod zahradou na vás čekají tentokrát předposlední říjnový den. Odpoledne zpestří i hudební vystoupení a malí i velcí si mohou vyzkoušet nejrůznější keltská řemesla. Pro děti do setmění budou připraveny nejrůznější soutěže a záludné úkoly.

Hrůzostrašné masky vítány!

Program začíná ve 13 hodin a v 18 hodin jej završí tradiční průvod setmělými expozicemi zahrady se světélky a halloweenskými lampiony.

VSTUPNÉ: E-vstupenku s 10% slevou a bez front pořídíte na
bit.ly/DýňovýpodzimvBotanické

Vstupné odpovídá standardnímu ceníku botanické zahrady. Na akci jsou platné roční permanentky, sousedské permanentky i VIP vstupenky.

Přijďte se potěšit rozmanitostí tónů barev a tvarů dýní. Těšíme se na vás!

KDY: 14. – 30. 10. 2022

KDE: Botanická zahrada Praha

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama