Vyrazte s námi na paddleboard: 5 míst na Jižní Moravě, která si zamilujete

Léto je tu a my jsme se vypravili na pět míst na Jižní Moravě, kde se dá nejlépe jezdit na paddleboardu. Všechny postřehy jsme sepsali do článku. Vydáte se po našich stopách? Stojí to za to.

  1. Stylová jízda na Brněnské přehradě

Jezdci z blízkého i dalekého okolí Brna využívají na paddleboarding Brněnskou přehradu. Skutečně fenomenální vodní plocha na řece Svratce je centrem paddleboardingu v Jihomoravské metropoli. Vodní nádrž Brno vznikla vystavěním hráze na 56. říčním kilometru Svratky zatopením údolí vedle obce Kníničky. V dobách minulých sloužila přehrada jako zásobárna vody pro město Brno, ale v současnosti se využívá pouze jako zdroj elektrické energie, a samozřejmě také pro rekreaci. Dostatečně velká vodní plocha o rozloze 2,59 km2 láká paddleboardisty z blízkého i dalekého okolí. Tady se vyřádí sportovně založení jezdci na touringových nebo race prknech. Hladina je klidná a, jako většina vodních nádrží, se hodí i pro začátečníky nebo rodiny s dětmi. Okolo přehrady najdete velkou řadu hotelů, chatek, rekreačních zařízení i restaurací. Kdybyste se tady chtěli ubytovat, jistě to nebude problém. Na vodu naskočíte z mnoha míst, přístup je velmi dobrý. Na pláži zvané Rokle se můžete posilnit v občerstvení Sinice. Na pláži je také půjčovna paddleboardů.

2. Užijte si klidnou cestu v Nových Mlýnech

V Nových Mlýnech jsou tři nádrže, ale na paddleboarding se nejvíce hodí ta první. Z kempu Merkur se do vody dostanete nejlépe. Můžete si zvolit, jestli se budete pohybovat na velké nádrži, nebo jestli se vydáte na Malou Lagunu. Ta je vhodnější pro začátečníky a rodiny s dětmi. Klidná hladina vybízí k relaxační jízdě. Jednoduchou a snadnou cestu může znesnadnit wake vlek. Paddleboardy F4 si vypůjčíte v kempu Merkur. Máte rádi SUP společnost? V bezvětrných dnech ji budete mít. Jestli máte doma paddleboard WindSUP, rozhodně si s sebou na Nové Mlýny vezměte plachtu. Když zafouká jižní vítr, bude modrá obloha, a vy máte před sebou překrásný den jako stvořený pro paddleboarding.

3. Relaxujte na Rybníku Olšovec

Skvělá vodní plocha na Drahanské vrchovině má rozlohu celých 42 hektarů. Slušně velký rybník je ideálním místem pro paddleboarding. Na konci léta už není kvalita vody zrovna nejlepší, ale jestli se sem chystáte začátkem letní sezóny, velmi dobře si zajezdíte v poměrně solidní vodě. Do vody se nejlépe dostanete z kempu ATC Olšovec, kde si můžete vypůjčit paddleboard. Do vody vedou mírné travnaté pláže, takže plovák nepoškodíte o kameny. Přístup je pozvolný, pohodlný. V kempu se dobře najíte a odpočinete si.

4. Vydejte se na cestu po Dyji (Nové Mlýny – Lednice)

Už jste někdy na paddleboardu stáli a patříte mezi mírně pokročilé pádlery? Pak je pro vás ideální cesta po řece Dyji z Nových Mlýnů až do Lednice. Přijeďte sem dvěma osobními auty. Jedno necháte zaparkované na začátku trasy a druhé v jejím cíli. V Nových Mlýnech na vodu nasednete bez problémů. Auto zaparkujete v pohodě, v Lednici to s parkováním bývá horší. Záleží na sezóně a také na naplněnosti obce. Na krásné trase si skvěle zajezdíte. Příjemně vás překvapí meandry, které cestě dodávají nespočet variant.

5. Velkolepé vodní dílo: Vodní nádrž Vranov

Na řece Dyji nesmíte vynechat vodní nádrž o rozloze762 ha. Nádrž je vybudována nedaleko městečka Vranov nad Dyjí. Nejlépe se na vodu dostanete z kempu Vranovská pláž. Právě odsud se můžete vypravit proti proudu po řece Dyji, nebo si zajet na přehradu a objevovat její krásná zákoutí. Každým rokem se na přehradě koná závod Českého poháru v paddleboardingu ČFSUP.

Nezapomeňte si kvalitní oblečení

Ať už se vypravíte kamkoli, mějte s sebou kvalitní oblečení na paddleboarding. Bude se vám lépe jezdit, vaše cesta bude komfortnější, nespálíte se a ani neprochladnete. Víte, kde koupíte oblečení na paddleboarding? V kamenných prodejnách nebo v online obchodech s plováky.

Tip: Kam na paddleboarding v celé České republice

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama