REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Vyrazte s dětmi na výlet do Ústeckého kraje

Ústecký kraj nemá tu nejlepší pověst a život zde určitě není nejjednodušší. Přesto nabízí nádhernou přírodu i památky a výlet s rodinou si na ústecká jistě velmi užijete. Co byste rozhodně neměli při cestách tímto koutem naší republiky minout?

Zoopark v Chomutově

ZOO je naprosto jasným cílem každého výletu (nejen) s dětmi. A ta Chomutovská má rozhodně co nabídnout. Chomutovský Zoopark je dokonce největší Českou ZOO, která se rozkládá na 112 hektarech, a kromě samotných zvířátek (kterých je zde 116 druhů) zde můžete navštívit také skanzen, jízdárnu nebo safari.

Chomutovský zoopark vznikl v 70. a 80. letech jako oáza klidu s respektem k přírodě a na jeho vylepšení se pracuje i dnes. K nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším zvířátkům této ZOO patří bezesporu pandy červené, ale i ostatní za to rozhodně stojí.

REKLAMA

Pokud by vám chomutovská ZOO nestačila, můžete navštívit i tu v Ústí nad Labem.

Ještě, než vyrazíte, nezapomeňte si včas rezervovat ubytování v Ústeckém kraji. Třeba v soukromí vlastní chalupy.

REKLAMA

České Švýcarsko

Milujete přírodu, a ještě jste nebyli v Českém Švýcarsku? To je chyba, kterou rozhodně musíte napravit! I přes požár, který tento národní park nedávno potkal, se jedná o jednu z nejkrásnějších oblastí České republiky, která je z 97 % pokrytá rostlinami. Pravčická brána je dnes stále nepřístupná, ale i tak byste měli toto místo rozhodně navštívit jak pro úžasný klid téměř nedotčené přírody, tak i pro úchvatné vyhlídky a pohledy, které se vám jinde jen tak nenaskytnou.

Hora Říp

„To je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající.” Hora Říp není se svými 456 metry rozhodně nejvyšší českou horou, ale rozhodně jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších.

Na vrcholu se kromě turistické chaty, kde se můžete občerstvit i mimo sezónu, nachází také rotunda sv. Jiří a Vojtěcha z 11.-12. století. Pokud se nacházíte v Ústeckém kraji nebo jeho okolí, horu Říp byste měli rozhodně navštívit už jen proto, abyste si mohli říct „ano, byli jsme tam, stejně jako praotec Čech.”

Zámek Krásný dvůr

Ani v Ústeckém kraji samozřejmě nechybí historické památky. Jednou z velmi nádherných je barokní zámek Krásný dvůr. V jeho expozici si můžete prohlédnout úctyhodnou sbírku kamenů, hodin a porcelánu.

Najdete tu také sbírku psích portrétů od Petra Václava Bergera i další malířská díla různých mistrů.

K zajímavostem patří také velká zámecká knihovna či původní kamna.

Pokud vás samotný zámek neláká, možná vás zaujme zahrada rozkládající se na rozloze 100 hektarů s úchvatnými zahradními stavbami.

Foto: ©Pixabay.com

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA