REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Vyražte na výlet za Andělem Páně

Na výlet s dětmi

Chladnější podzimní a zimní dny jsou jako stvořené pro lenošení a dostat celou rodinu na výlet do přírody dá pořádně zabrat. Co takhle ale nalákat děti na dobrodružný výlet po stopách Anděla Páně?
 
Pohádkový příběh Anděl Páně je sice nerozlučně spjatý s Vánoci, ale na návštěvu pohádkových lokací se můžete vydat kdykoli – i na podzim. Velkou výhodou návštěvy v tomto období je zejména to, že hrady a zámky jsou v říjnu ještě otevřené a oproti létu zde bude minimum turistů. Nic tak nebrání udělat si pěkný výlet po jižních Čechách a Vysočině.
Na hradě Kašperk se odehrává první díl pohádky, a proto zde výlet zahájíme. Jedná se o nejvýše položený hrad v Čechách, takže výšlap nahoru dá trošku zabrat. Odměnou vám pak bude nádherný výhled na celou Šumavu.

Další zastávkou na trase bude Český Krumlov a zdejší zámecký komplex a pohádkově křivolaké uličky. Pokud zde budete chtít strávit noc, doporučujeme rezervovat si místo včas. Hotely a penziony v Českém Krumlově bývají často obsazeny. Putování za pohádkou zakončíme na hradě v Ledči nad Sázavou.
Po návratu domů není nic lepšího než se zachumlat společně do peřin a pustit si oba dva díly po sobě. Rodinná podzimní pohoda je zaručena!
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA