REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Výlety s dětmi a co s sebou nezapomenout přibalit

20. 3. 2022

Rodinné výlety anebo všeobecně výlety s dětmi jsou specifické tím, že obvykle máte pro děti téměř vše a pro sebe téměř nic. A to se týká nejen oblečení, ale především jídla. Zatímco dětem jste vzali několik chodů, od svačinky, ovoce a nějaké té drobné sladké odměny, pro sebe máte maximálně lahev s vodou. Nezoufejte, je to všude stejné. Pro příště, ale myslete také na sebe a vezměte si drobnost, která vám zachrání nejeden výlet i spraví náladu, kdyby se snad náhodou lehce pokazila.

Tyčinky na cesty, ale ne ledajaké

Drobnost, která se vám určitě vejde do batohu nebo i do kapsy je proteinová tyčinka. Je to jednoduché, ale ty nejlepší věci zkrátka jednoduché bývají. Co ale není jednoduché je, kterou vybrat. Obvyklé bývá, že proteinové tyčinky jsou jednak nepříliš dobré, nebo naopak jsou „dobré až moc“ a tím pádem obsahují přehršel cukru. U proteinové tyčinky bychom očekávali, že obsahující protein bude kvalitní, ale to je také jedna z věcí, která je u nich poměrně vzácná. Trh je zaplaven tyčinkami se sojovou bílkovinou, ideálně ještě s přídavkem pšenice a kolagenu. I proto se jedni nadšenci rozhodli, že budou vyrábět vlastní výrobky s důrazem na kvalitu surovin. Pánové z Czech Virus vyrábějí to, co jim samotným na trhu chybělo a směle se dá říci, že u všech svých výrobků vypilovali výsledek do obsahové i chuťové dokonalosti. Ve svých proteinových tyčinkách zvolili čistý a přírodní syrovátkový protein jako jediný a hlavní zdroj bílkovin. Tyčinka není samozřejmě jen o kvalitním proteinu, ale také o chuti a tu si můžete vybrat ve třech příchutích: Coconela, Caramela a Coffeenela. Výčitky ohledně váhy můžete také pustit z hlavy, cukru zde najdete jen minimum. Čeho má proteinová tyčinka naopak hodně je vlákniny a pak také ořechů. V Coffeenele lehce rozpoznáte lískové oříšky, v Coconele je dominantou kokos a v Caramele jsou to arašídy (akademicky správně tedy luštěnina). Ořechy tu tvoří výbornou chuť a přidávají i dobré výživové hodnoty. Propříště tedy na výlet přibalte alespoň jednu z nich a uvidíte, že myslet i na sebe je základní podmínka toho, abyste následně mohli pomoci druhým (a to nejen těm nejmenším).

Výlet skončil? Jak se zas postavit na nohy. . . a to doslova!

Nejen po výletech je člověk lidově řečeno K.O. Vyčerpat vás může jakákoliv zvýšená aktivita, ať už sportovní či psychická. Únava je věc zcela přirozená, ale je dobré svému tělu naslouchat a vhodně chybějící látky doplňovat. Jednou z nejčastějších chybějících látek je hořčík (magnesium). Jeho nedostatkem trpí téměř každý třetí Čech a vlastně velmi snadno zjistíte, že právě hořčík chybí třeba i vám. Časté svalové křeče (zejména v lýtkách), až chronická únava, mdloby, bolesti hlavy, nevolnost, ale také nespavost, a další jsou typické příznaky nedostatku hořčíku. Hořčík je zkrátka jedním z nejdůležitějších a zároveň nejvíce nedostatkovým minerálem v našem těle. Kromě kostí se nachází téměř ve všech orgánech, které ho využívají pro své fungování a biologické procesy. Doplnění hořčíku je přitom poměrně snadné, ale i tady platí, že vybrat výrobek s ideálním složením a dobrou chutí je pro mnohé celkem oříšek. Zde máme jednoznačné doporučení na český výrobek Supreme Magnesium Complex od Czech Virus. Je to unikátní kombinace tří různých druhů hořčíku. Tím zasahuje komplexnějším způsobem více potřeb a zajišťuje postupné vstřebávání hořčíku, protože každá jednotlivá forma se v těle využije jinak rychle. Výhodou je i skvělá chuť, nebudeme si nic nalhávat. . . hořčík sám o sobě není žádná laskomina, a tak je dobré, že u tohoto výrobku je pamatováno na to, že je možné ho užívat dlouhodobě, a to zkrátka příjemná chuť umožňuje. Supreme Magnesium Complex se vyrábí ve dvou příchutích, jako šťavnatý ananas nebo fantastický pomeranč. Tedy, směle do doplňování hořčíku, ať se zase s radostí postavíte na nohy.

REKLAMA

Foto: ©Czech Virus

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA