REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Výlety pro rodiny s dětmi v Karlovarském kraji aneb za Ježíškem i na motýlí farmu

Živý kraj – oficiální průvodce Karlovarským krajem

Výlety s dětmi mají, kulantně řečeno, svá specifika… Nejlépe aby tam byla zvířátka, pohádky, houpačky, klouzačky i prolézačky, a taky rozhledna, hrad, zámek a ještě třeba nějaké ty skály. Na první pohled se zdá, že kvůli plnění přání našich nejmilovanějších projedeme celé Česko, Moravu i Slezsko. Věřte ale, že na velmi malém území můžete nalézt všechny tyto atraktivity a užít si výlety bez zdlouhavého pobývání v autě a věčného odpovídání na (ne)oblíbenou otázku „Kdy už tam budeme?!?“. Karlovarský kraj je sice jedním z nejmenších krajů, ale právě to je jeho velká výhoda. Výlety pro děti jsou od sebe nedaleko a rozmanitost je velmi pestrá.
 

Děti jsou dar boží…začněte tam

 
Co mají rády asi všechny děti? Vánoce! A právě v Karlovarském kraji leží obec Boží Dar, kde sídlí nejen slavná Ježíškova pošta, ale je tu také neméně slavná Ježíškova stezka. Naučná stezka plná pohádkových postav a atrakcí pro děti i dospělé. Můžete si vybrat z 2 okruhů 5,6 km a 12,9 km. Vychází se z Infocentra, kde dostanete instrukce a Ježíškův zápisníček na zaznamenávání odpovědí na otázky, které najdete na každé zastávce věnované vždy jiné postavičce z Ježíškova světa. Zároveň se u každé zastávky nachází atrakce, na které se děti mohou pobavit či odpočinou. Nezapomeňte se po splnění všech úkolů vrátit do Infocentra a vyzvednout si drobný dáreček.

Ve Varech nuda nehrozí

 
Z Božího Daru je to do Karlových Varů jen 25 min jízdy autem a na výlet s dětmi sem můžete zavítat hned z několika důvodů. Nejen, že tohle město má své kouzlo, ale děti jistojistě okouzlí i Vyhlídková věž Diana, která byla postavena v roce 1914 jako výletní místo pro karlovarské lázeňské hosty. K rozhledně si můžete vyšlápnout pěšky po lesních stezkách, ale děti jistě ocení jízdu lanovkou od Grandhotelu Pupp. Nalákat děti na rozhlednu je sice fajn, ale když jim ještě prozradíte, že je tu i Motýlí dům s živými exotickými motýli z celého světa a minizoo s roztomilými miniprasátky, kamerunskými kozami a poníky, vyběhnou nahoru jako nic. Po celém areálu se navíc pyšně prochází volně dva pávi, z nichž jeden má unikátní sněhobílé zbarvení. Součástí areálu je i hezké dětské hřiště. Nudit se tedy rozhodně nebudete.

A kdyby přece, vydejte se ještě do Přírodního lanového centra s oborou sv. Linharta. Milovníci skal by neměli minout Dětský ráj Svatošky u Svatošských skal, kde se děti jistě vybouří na obří vzduchové trampolíně – největší v Karlovarském kraji, nebo si zajezdí na indiánských koních.
 

REKLAMA

Statek Bernard – ubytování i výlet v jednom

 
Bydlet s dětmi v centru Karlových Varů není pro kdekoho ideální, ale jen 15 min od Varů se nachází Královské Poříčí, u kterého naleznete Statek Bernard. Ať už využijte možnost ubytování či jen jako místo pro váš další výlet, čeká vás tu Centrum tradičních řemesel. Celoročně si tu můžete vyzkoušet různá řemesla a vlastnoručně si s dětmi vyrobit suvenýr například v podobě mýdla či vonných svíček. Za vyzkoušení stojí i mlýnské kolo a možnost si v něm zašlapat.

Odpočinková zóna Krajinka – místo kde se děti příjemně unaví

 
Ze Statku Bernard je to jen 25min jízdy autem do Chebu. A zde se máte na co těšit. Na levém břehu řeky Ohře najdete poměrně velký park plný různorodých aktivit známý jako Odpočinková zóna Krajinka. Zatímco vy se můžete v klidu proházet, dopřát si kávičku v některé z kaváren, vaše děti se mohou doslova vyblbnout na atrakcích, které park nabízí. Najdete tu lanové centrum, dětská hřiště s houpačkami a skluzavkami, cyklostezku, crossovou dráhu, vodní hrátky, minigolf, piknikovou louku, vyhlídkovou věž a mnoho dalšího.

REKLAMA

 

A nakonec vidět celou Českou republiku…v Mariánských Lázních

 
Máte-li pocit, že jste toho s dětmi sice hodně zažili, ale přesto málo viděli, pak neváhejte a vydejte se do Mariánských Lázní.  Z Chebu je to jen půlhodinka a ta rozhodně stojí za to, neb za odměnu uvidíte ty nejkrásnější památky z celé České republiky. Přesněji 65 miniatur významných českých staveb a technických památek v měřítku 1:25 se nachází v Parku Boheminium v krajinném parku na okraji Mariánských Lázní v areálu Krakonoš. Z centra sem můžete dojít pěšky nebo část cesty absolvovat kabinovou lanovkou. Najdete tu slavnou Rotundu Sv. Jiří na hoře Říp, ale i hrad Karlštejn či Kokořín, liberecký vysílač Ještěd, zámek Červená Lhota a mnoho dalších staveb, s jejichž pojmenováním vám jistě rádi pomůžou vaše děti.

Více informací a tipy na výlety s dětmi najdete na webových stránkách karlovarského kraje www.zivykraj.cz

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA