Výlet ve státní svátek – Svatováclavský jarmark a selský trh v Hlinsku

28.9. je volno!
V pondělí 28. září 2015 od 9 do 17 hodin bude v okolí řeky Chrudimky v Hlinsku opět živo. Na počest Svatého Václava, patrona země české, se v prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou uskuteční již tradiční Svatováclavský jarmark, jeden z největších hlineckých jarmarků. 
Přihlášeno je kolem stovky prodejců ručně vyráběných výrobků. Radost si můžete udělat například nákupem proutěného košíku, voňavého mýdla, ručně vytáčené keramiky, originálního šperku, koženého opasku nebo výrobku uměleckého kováře. Součástí jarmarku je také selský trh, kde si návštěvník může zakoupit zahradnické produkty, ovoce a zeleninu, ovocné stromky a keře, koření a bylinky, med a dalších potravinové výrobky.
Nebude chybět ani celodenní doprovodný program, v rámci kterého můžete zhlédnout divadelní, taneční a hudební vystoupení. Vystoupí GT Hlinsko, pohybové studio Sluníčko, dětský folklorní soubor Vysočánek a další. Velkým lákadlem bude vystoupení skupiny historického šermu Páni z Bludova. Zájemci se mohou s historickými zbraněmi a vystupujícími během dne vyfotografovat. K poslechu nám zahraje rodinná skupina Addams Family & Folklorica (lidovky, world, ethno) a skupina A.M.Úlet – autorský folkrock, který Vás nenechá v klidu v akustické verzi. Na Svatováclavském jarmarku se rozloučíme s hlineckým Duhovým létem.
Vstupné na jarmark je zdarma.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama