REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Výlet pro děti i dospělé na Pohádkový hrad a zámek STARÉ HRADY u Jičína

4. 4. 2011

Pohádkové prohlídky pro rodiny s dětmi, mateřské a základní školy

Pohádkové a historické akce po celý rok


Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji
, jižně od Jičína hned vedle městečka Libáň.  Původně gotický hrad s přistavěným renesančním zámkem a podzámčím. Tento unikátní renesanční komplex navštívilo v loňském roce 85 tisíc turistů. Otevřeno je tu celoročně, ale všechny tři prohlídkové okruhy jsou zpřístupněné od 2. dubna.  Většina z nich je věnována především dětem, i když laskavou pohádku a humor ocení i dospělí.
V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“ Můžete si prohlédnout ojedinělou expozici u nás – kupecké krámky, koloniál, obchod s kávou a C.K. hostinec, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Dále uvidíte barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu, kancelář pana nadlesního a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie.
Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény na vás už netrpělivě čekají a je jich tu na dvě stě. Prohlídkovými okruhy vás provedou živé pohádkové bytosti. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!
Od dubna se otevírá rozšířený prohlídkový okruh „Zámecké pohádkové sklepení – Časem zpátky do pohádky I.“ V tajemném pohádkovém sklepení našli svůj domov umounění dobráčtí čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Navštívíte tu také lesní a ledové království, pohádkovou hladomornu, čertovskou a vodnickou domácnost, rodinku starohradského obra,  velkého ochočeného draka, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení.
V prohlídkovém okruhu „Hradní pohádková půda – Časem zpátky do pohádky II.“ Uvidíte hradní půdu, plnou krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Časostroj vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu a na zámku si pak prohlédnete i komůrku kuchařky Magdaleny Háty.
V Čarodějné Bestyjole starohradské čarodějnice  a kouzlobabky  s láskou pečují o své živé miláčky, zvířátka, havěť a potvůrky.
Na letošní sezónu je pro návštěvníky připravena i celá řada historických a pohádkových akcí. První větší akcí jsou hned 9. Dubna Valdštejnské slavnosti  s osobní účastí vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Celé léto pak bude v duchu pohádek, středověku a templářů. Vstupné tu i pro letošní rok zůstává stejné. Informace na tel. 602302265.  Celou nabídku, všechny připravované akce a další najdete na www.starehrady.cz.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA