REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Výlet lodí s dětmi na lince Hluboká nad Vltavou – Týn nad Vltavou

Plavba lodí je veliký zážitek a pokud se ještě spojí s poznáváním úchvatných míst, pak se z ní rázem stane akce, kterou si leckdy pamatujeme po celý život. Nechte se inspirovat naším tipem na výlet a vydejte se za poznáním přírodní krásy řeky Vltavy z paluby výletních lodí Jihočeské plavební společnosti s.r.o..

V měsíci září můžete výlet lodí absolvovat 18. 9. 2022, kdy se uskuteční poslední letošní plavba z Týna nad Vltavou do Hluboké nad Vltavou.

Vyplouváme za krásami řeky Vltavy i za zajímavými turistickými cíli mezi Týnem nad Vltavou a Hlubokou nad Vltavou. Plavba začíná v Týně nad Vltavou proti proudu řeky přes přehradu Hněvkovice. I toto proplutí je něčím výjimečným. Proplouvá se totiž nejhlubší plavební komorou v České republice. Ač se jedná o vyloženě technickou záležitost, je to dechberoucí zážitek.

REKLAMA

Další atraktivita na sebe nenechá dlouho čekat. Pluje se přes vorařskou obec Purkarec. Zde je možné vystoupit a navštívit muzeum Voroplavby nebo nedaleký Karlův Hrádek a pokochat se pohledem na řeku z romantické zříceniny hrádku, který nechal postavit slavný císař a král Karel IV.

Pokračujete-li dále lodí, pak vás čeká plavba po přehradě Hněvkovice, která je lemována roztodivnými skalními útvary a skalními stržemi v přírodní rezervaci Karvanice. Nepřehlédnutelnou dominantou je skála Baba, která slouží i jako vyhlídka. Okolí je jedním slovem nádherné, a to i proto, že je sevřeno proslulými oborami – Hlubockou a Poněšickou. Plavba končí v Hluboké nad Vltavou v přístavišti Hamry, kde krátce kotví a následně odplouvá zpátky do Týna nad Vltavou.

REKLAMA

Tento výlet je skutečně nezapomenutelným zážitkem, tak neváhejte a vyplujte s námi.

Více informací o plavbách naleznete na www.jihoceskaplavebni.cz.

Tento projekt je financován z dotačního programu Jihočeského kraje.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA