REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Výlet do Babiččina údolí pro malé i velké

Knížku Babička od Boženy Němcové četl snad každý. A kdo ne, ten by se měl urychleně vypravit do východních Čech do idylické krajiny Babiččina údolí!

Malebné Babiččino údolí najdete ve východních Čechách nedaleko Náchoda. Údolí se táhne od České Skalice podél řeky Úpy až k romantické zřícenině hradu Rýzmburk. Výlet do krajiny příběhu od Boženy Němcové bude bavit jak děti, tak dospělé.

Při pobytu v České Skalici nezapomeňte navštívit Muzeum Boženy Němcové a Barunčinu školu. V muzeu se dozvíte zajímavosti z autorčina života i okolnosti vzniku slavného literárního díla a v roubené škole se zase děti dozví, jak probíhala školní výuka. 

REKLAMA

Procházkou se můžete vydat po naučné stezce k zámečku Ratibořice a dále k Viktorčinu splavu. Najdete zde mlýn, Staré Bělidlo a když budete mít štěstí, potkáte i některou z postav z knížky v historickém kostýmu.

Pobyt ve východních Čechách je perfektní pro aktivní rodinný výlet. V okolí se nachází mnoho cyklotras a turistických stezek, které jsou nenáročné a zvládnout je i děti. Navštívit můžete i Adršpašské skály či vyzkoušet ubytování ve Dvoře Králové nad Labem, kde najdete proslulé africké safari.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA