Vyhlídkový vláček – Černá studnice

Oblast Pěnčínska je turisticky velmi zajímavá vláček – Černá Studnice a skýtá mnoho historických a přírodních památek. Aby se mohli návštěvníkům blíže se seznámit s těmito zajímavostmi, je pro ně připravena vyjížďka silničním vláčkem s možností shlédnout tyto památky.

Vyjížďka začíná v areálu firmy v Pěnčíně 60, pokračuje přes obec Huť, kde byla založena v roce 1558 jedna z nejstarších sklářských hutí v této oblasti, do obce Jistebsko – kde se otvírá krásný výhled na Krkonoše. Vláček dále pokračuje do obce Krásná (dříve Šumburk), kde míjí slavný Kittlův dům a kostel sv. Josefa, poté v další cestě pokračuje otevřenou krajinou. Krásná – morový sloup Nejsvětější Trojice Tady se návštěvníkům opět otevírá fascinující pohled na celé Pěnčínsko, v dáli hřebeny Krkonoš, Podkrkonoší a část Českého ráje. Po krátké cestě lesem se vláček dostane do Dolní Černé Studnice a odtud stoupá horskou silničkou do Horní Černé Studnice. vláček – Černá Studnice Vyjížďka je zakončena u rozhledny na Horní Černé Studnici. Zde má vláček přestávku – je možno vystoupit na rozhlednu, ze které je rozhled na Jizerské Hory, Krkonoše, Český ráj, Ještědský hřeben a Ještěd, Lužické hory. Na zpáteční cestě se vláček zastavuje v obci Krásná, kde je připravena prohlídka tzv. Kittlova areálu (s výkladem), který zahrnuje Kittlův dům (jedno z nejstarších horských sanatorii ve střední Evropě), kostel sv. Josefa (s ostatky svatých), léčivou studánku (poutní místo), morový sloup Nejsvětější Trojice (architektonicky pouze jeden ze tří v České republice).
Vláček vyjíždí z 550 m n.m., končí v 870 m n.m. a překonává výškový rozdíl cca 370 m na 6 km trasy.
Délka vyjížďky je cca 110 minut – včetně 20 minutové přestávky na Černé Studnici a 20 minutové přestávky na Krásné u kostela sv. Josefa a léčivé studánky. Vláček na této trase jezdí od května do září každodenně. Vyhlídková jízda se neuskuteční v případě nepříznivých klimatických podmínek (mlha, trvalý déšť) nebo pokud se sejde méně než 6 zájemců.

Více informací
Více informací najdete na http://www.vapen.cz/uvod-cze.htm
Poloha

  • Výletní areál Pěnčín (na mapy.cz)

pencin.gif

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama