Vydejte se s dětmi po stopách Jetíka

Kam s dětmi na výlet

Po stopách Jetíka


Ne každý má doma skautíka od rána přešlapujícího s batohem u dveří.
Vypuzení dětí do přírody je často nelehký úkol, vyžadující pevnou ruku a vynikající odolnost vůči otázkám Proč? a (později) Kdy už tam budem?
Vítanou motivační pobídkou se v takových situacích může stát Jetík  — synek známého sněžného muže, maskot velké poznávací hry, kterou pro děti a jejich dospělé průvodce připravila Horská služba ve spolupráci s agenturou pro rozvoj cestovního ruchu CzechTourism.
Legenda o Jetíkovi, který se z Himálají přestěhoval do malých hezkých českých hor, aby zjistil, že i ony dokážou zařídit mnoho vzrušujících zážitků, je pomocná ruka podaná všem plánovačům výletů a dovolených s dětmi. Hra je dlouhodobá a věnovat se jí můžete po celý rok, ať už pěšky, na kole nebo na běžkách.
jetik_02_2013Pravidla jsou velmi jednoduchá. Na nejkrásnějších místech českých a moravských hor je připraveno více než 150 razítkovacích míst. Účastník razítka sbírá do Jetíkova pasu a pak je vyměňuje za originální Jetíkovy odznaky: za 7 razítek mu náleží základní zelený odznak, za 14 razítek pokročilý oranžový a za 21 razítek nejprestižnější červený odznak. Nositel červeného odznaku se navíc může přihlásit do slosování o zajímavé ceny a upomínky na zábavné putování v Jetíkových stopách.
Kam s dětmiHra startuje v květnu seriálem propagačních akcí. Už teď si ale můžete na Jetíkově webu www.jetik.info  naplánovat svou putovní a sběratelskou strategii. Najdete tu tipy k výletům a túrám na známá i neznámá místa českých a moravských hor, kalendář zajímavých akcí a událostí, populární výklad zásad pro bezpečný pohyb v horském terénu, podrobná pravidla hry a řadu dalších informací přizpůsobených dětskému čtenáři. Z webu si také pohodlně stáhnete a vytisknete Jetíkův pas. Pak už jen vypnete (potomkovi) počítač, sbalíte svačiny, pláštěnky a mapu, zašněrujete pohorky — a hurá na rodinný výlet!
Program pro děti

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama