Vydejte se po stopách Lovců mamutů

Zajímá vás, jak vypadal život v době paleolitu? Archeostezka mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi vás provede svými nejvýznamnějšími paleolitickými nalezišti.

Čeká vás dovolená na Pálavě? Potom se vydejte i do Archeoparku Pavlov, který vás seznámí s nejstarším obdobím lidských dějin od doby, kdy se lidé poprvé naučili používat nástroje. Prohlédnete si místa, kde byly učiněny přelomové objevy, pozůstatky ulovených zvířat i mamutí kosti.

Muzeum, jehož část sídlí v podzemí, vás uchvátí už svou architekturou. Uvnitř budovy budete moci zhlédnout krátký film, který vás s obdobím paleolitu lépe seznámí, pro malé návštěvníky jsou zde pak připraveny pracovní listy včetně nejrůznějších úkolů. Do lidských dějin vás však teprve vtáhne expozice s kosterní pozůstatky lidí, mamutů a jiných zvířat s detailním popisem. Ve vitrínách si prohlédnete nejrůznější nálezy a sošky, součástí muzea je také knihovna sídlící v patře nad muzejními exponáty. V prostorách muzea najdete také relaxační zónu s výhledem na zříceninu hradu Děvičky.Výlet můžete spojit s odpočinkem v kempu u Novomlýnské nádrže, pokud budete chtít poznat ruch moravské metropole, využijte některé z ubytování v Brně.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama