REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Východní Morava zve na začátku roku 2013 na mandelinky, Krásy hor a další výstavy

Východní Morava - výlety s dětmi
Východní Morava

Spoustou zajímavých výstav otevírá rok 2013 návštěvnicky atraktivní region Východní Morava.
Na své si přijdou i milovníci vážné hudby nebo tanečního parketu.
S dílem významného českého výtvarníka, filmaře, grafika a sochaře Jiřího Trnky je možné se seznámit ve foyer Domu kultury a Nadsklepí v Kroměříži. Výstava, pořádaná u příležitosti 100. výročí narození této osobnosti, trvá do 31. ledna. „Ve spolupráci s Českými centry a dalšími organizacemi vystavujeme 41 panelů ze života a tvorby Jiřího Trnky a také sedm originálních loutek a kostým Rudolfa II z filmů Císařův pekař a Pekařův císař,“ prozradil Jiří Králík, ředitel pořádajícího Domu kultury.
V Galerii Na Radnici v Rožnově pod Radhoštěm je k vidění fotografická výstava Krásy hor v panoramatech, jejím autorem je místní rodák Pavel Krupa. Záběry zachycují hru světel v krátkých okamžicích, pořízených při nesčetných toulkách a vysokohorských akcích, často plánovaných za účelem fotografování horských krás. Výstava potrvá do 15. ledna. Je otevřena v pondělí a středu od 8 hodin do 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek od 8 hodin do 13 hodin. Vystavené snímky je možné si zakoupit.
Potkan, mandelinka bramborová, bolševník velkolepý, nutrie, norek, mýval a další… Právě těmito tvory se zabývá výstava Nevítaní hosté v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě. „Návštěvníci se mohou na vlastní oči dobře seznámit jak se vzhledem a způsobem života, tak i s původem a historií šíření těchto invazních druhů živočichů,“ vzkazují organizátoři. Výstavu je možné navštívit do 24. února.
Kdo si chce zpříjemnit první lednovou sobotu návštěvou koncertu vážné hudby, může se vydat na Zámek Nový Světlov v Bojkovicích na Uherskobrodsku. V jeho prostorách vystoupí od 17 hodin zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů.
Začíná také plesová sezona. Na první akci lze vyrazit v sobotu 5. ledna do kroměřížského Klubu kultury, kde ve 20 hodin začne Farní ples.
Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti nabízí výstavu nazvanou Přírůstky 1992 – 2012, která trvá do neděle 6. ledna. Připomenutí půl století existence této instituce prezentuje výběr z přírůstků, získaných do sbírky za posledních dvacet let. V souvislé řadě se představí několik generací výtvarníků, které spojuje určitý vztah k Uherskému Hradišti a jihovýchodní Moravě.
Právě uplynulé svátky si lze ještě připomenout do neděle v ZOO Zlín. Zimní návštěvu zahrady zkrášluje jedinečná vánoční světelná výzdoba. Prostory hlavního vstupu, okolí zámku Lešná a také zámecký park ozdobí typické vánoční motivy – hvězdy, komety, vánoční stromky, zvonky nebo rampouchy.
V otrokovické Besedě začne v neděli výstava modelů letadel, lodí a plastikových modelů, jejichž autory jsou modelářů nejen z tohoto města, ale z celého regionu střední Moravy. Prohlédnout si jejich díla bude možné do neděle 13. ledna.
Další nabídku zajímavých akcí pořádaných na Východní Moravě naleznete na www.vychodni-morava.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA