REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Vojenská přehlídka v Praze

Datum konání: 28.10.2008
Místo konání – Evropská třída, Praha 6
Po dlouhé době nyní Praha opět prožije vojenskou přehlídku, a to k 90. výročí vzniku samostatného Československa 28. října.
Přehlídka se nebude konat na Letné, kde se dnes budují tunely Blanka, ale na Evropské třídě. Armáda už pilně trénuje na letišti v Bechyni, kde vyměřila rozměry ulic v Praze 6. Generálka se bude konat 27. října večer, slavnostní přehlídka pak proběhne 28. října. Oficiální armádní část nebude údajně příliš velká – „jen dva tisíce vojáků“ –, nicméně diváci uvidí jak bojovou techniku, tak například nové tatry, landrovery apod. Na obloze prolétnou podobně jako v roce 2005 grippeny, bitevníky L-39 a také vrtulníky.
Pražané se mohou těšit i na historickou techniku připomínající naše vojáky za II. světové války.
Přehlídky se zúčastní i technika hasičů, zdravotníků a dalších složek jednotného záchranného systému. Součástí přehlídky budou i doprovodné akce. Praha si vojenské techniky rozhodně užije, do města se totiž chystá na 200 vozidel, která připomenou vojenskou historii. Doprovodné akce budou probíhat po celém městě. Působivá bude například spanilá jízda 90 autoveteránů.
Pro připomínku devadesátileté historie samostatného státu budou v centru města instalovány různé expozice, jako rarita bude připravena i fronta na banány připomínající 60. léta. Každá historická etapa bude simulována figurami v dobových uniformách a dobovém civilním oblečení, různými druhy techniky atd.
Zdroj: www.praha.eu , www.kdykde.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA