REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Vodní elektrárna Orlík

Vodní elektrárna Orlík

Prohlídky vodní elektrárny a hráze Orlík probíhají celoročně. Exkurzi je možno spojit s návštěvnou infocentra Orlík v Solenicích, kde se promítá nový film o přehradě a je také umístěna výstava mapující 50 let historie jezera.

Exkurzi do elektrárny Orlík si je nutné rezervovat na tel. 737 506 950 (číslo je funkční denně od 6:00 do 20:00), nebo e-mailem [email protected].
Vstupné          60 Kč / dospělý           30 Kč /dítě

Kdy nás můžete navštívit?

Skupiny o 15 a více osobách – celoročně, individuální turisté od července do srpna každou sobotu od 11 a 14 hodin a každé pondělí a středu od 11 hod (rezervace nutná!). Mimo uvedené hodiny pouze na objednávku. Orlík leží na cyklotrase 7 EV 7, Vltavská.
Nejbližší zastávky veřejné dopravy: zastávka Solenice (autobus) a Orlík – hráz (loď)
Běžná prohlídka trvá 45 – 60 minut. Zájemci o podrobnější prohlídku, např. odborné skupiny,  se musejí domluvit předem při objednání. Prosíme skupiny se zájmem o hlubší výklad o včasnou rezervaci. Děkujeme za pochopení.

Výlet lodí od zámku Orlík k hrázi a zpět

I v letošním roce je možné absolvovat výlet od zámku Orlík k hrázi s následnou prohlídkou elektrárny a hráze. Výlet trvá 4 hodiny a obsahuje plavbu, průvodce a exkurzi.
Výlet je vhodný pro rodiny, firemní skupiny, školní výlety, individuální turisty. Cestu lodí lze absolvovat i s kočárkem, vstup s ním do elektrárny a hráze však možný není.

REKLAMA

  • Cena: 390 Kč dospělí; 290 Kč děti

Další důležité pokyny včetně času vyplutí obdržíte při rezervaci (vždy nutná). Pro skupiny je možné volit jiný termín. Kapacita lodi je nejméně 50 osob, lze měnit i místo vyplutí. U školních výletů se cena odvíjí od počtu žáků.

Dopravní dostupnost

Autem Z Prahy po silnici R4, na 32. kilometru sledujte odbočku Orlík hráz či vesnice Solenice. Po odbočce následuje kamenná silnice, která po ujetí 4 km klesá až do cílové stanice.
– Dále je příjezd možný z druhé strany směrem od Milevska přes Milešov. Autobusem Veřejná doprava směrem k hrázi je značně omezená.
– Z Prahy lze využít jednoho přímého spoje ve všední dny, odjezd ze zastávky „Na Knížecí“. Dále existují linky s přestupem v Milíně.
– Několik přímých spojů odjíždí ve všední dny z Příbrami.
– Pěšky, na kole Možno využít dálkové cesty Mnichov – Praha. Cesta je dělena na úseky: Písek – Zvíkovské Podhradí – Orlík zámek – Orlík hráz, Solenice. Respektuje většinou žlutou značku KČT.
Pro zájemce můžeme poskytnout publikaci (on-line nebo písemně). Dále doporučujeme výsekové mapy Klubu českých turistů. Lodí Jízdní řád najdete na www.lodnidopravaorlikslapy.cz. Při cestování lodí je nutno počítat s pěším sestupem. Od mola v zastávce Orlík – přehrada stále sledujte směr Solenice. V ostré levotočivé zatáčce pak vede ve svahu kamenné schodiště k silnici, jež vede přímo k elektrárně.
Virtuální prohlídka ZDE

REKLAMA

Vodní elektrárna Orlík

adresa: 262 56 Orlík nad Vltavou
telefon: 737 506 950 (číslo je funkční denně od 6:00 do 20:00)
e-mail: [email protected]
www.cez.cz/cs/vyroba-elektriny/obnovitelne-zdroje/voda/orlik.html

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA