REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Vítejte na Chebském masopustu

Chebský masopust
Na soboru 9. února 2013, zvou město Cheb, Muzeum Cheb, Západočeské divadlo v Chebu  a Základní umělecká škola Jindřicha Jindřicha všechny, kteří se rádi baví a kteří si rádi zavzpomínají na staré tradice, do letošního masopustního průvodu.
Ten letošní bude již devátý.
Přijďte se i Vy společně pobavit s veselým průvodem masek. Sraz všech je jako každoročně ve 13.45 u Západočeského divadla v Chebu. Za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení vyrazí masopustní průvod na svoji cestu městem ve 14.00.
Od divadla se průvod vydá ulicí Obrněné brigády, Valdštejnovou ul. do Májové ul., pak třídou Svobody na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, do Březinovy ul., Dlouhou ulicí do ul. Jateční a zpět na náměstí, kde se zastaví před radnicí. Při své cestě neporuší masky stará pravidla masopustního veselí a před radnicí si vyžádají od představitelů města pro svoji další cestu souhlas k průchodu přes náměstí.
Po té bude cesta pokračovat přes Provaznickou ulici opět do Dlouhé ulice. Dále projde Židovskou ulicí do Kamenné ulice, po Kostelních schodech na Kostelní náměstí a do nádvoří muzea. Jeho část projde souběžně Kostelní uličkou do náměstí krále Jiřího z Poděbrad před muzeum. Zde bude v prostoru mezi muzeem a Špalíčkem tradičně pohřben Masopust a vyhlášena nejkrásnější maska.
K masopustnímu obveselení bude po celé sobotní odpoledne v mázhausu muzea vyhrávat kapela Kartáč. A na všechny, kteří přijdou, budou v nádvoří a v mázhausu muzea dobroty masopustních hodů: koláče, koblihy, perníky, něco ze zabíjačkových hodů a nápoje všeho druhu. Hlavně malí účastníci masopustního průvodu se mohou těšit na pohádku Kdo si hraje, nezlobí v podání Divadelní společnosti M  M. Pohádka začne po skončení masopustního průvodu, tedy přibližně v 15.00, ve Valdštejnské obrazárně muzea.
Závěrečná výzva patří všem, kterým nechybí dobrá nálada:
!!! Masopustní průvod má být početný, veselý a barevný. Přijměte proto pozvání také jako výzvu pro všechny, kteří nejen rádi zábavu sledují, ale rádi se jí i osobně zúčastní. Přijměte pozvání všech pořadatelů a aktérů: vyrobte si masku, vezměte děti a celou rodinu, přibalte si dobrou náladu a přijďte i letos do masopustního průvodu. Každý je vítán, na každého se těšíme.  A téma pro letošní masku? Vítány budou všechny, ale letošní Masopust v Chebu by měl patřit šaškům: hlavní téma pro letošní rok tedy zní Šašek stokrát jinak!!!!
Kdy?  
V sobotu         9. 2. 2013
sraz masek        13.45 hod
začátek průvodu:    14.00 hod
Kde?
Sraz masek u Západočeského divadla v Chebu
průvod starým městem
 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA