Víkendové akce na hradech a zámcích Libereckého kraje

 Tímto si Vás dovolujeme pozvat na objekty ve správě Národního památkového ústavu, ú.o.p. v Liberci a zasíláme přehled vybraných akcí na tento víkend:
SH Bezděz
4.-5.8. Hradní slavnosti
Bezděz zve návštěvníky na víkendové hradní slavnosti, kdy se můžete několikrát za den stát účastníky šermířských zápasů skupiny Historického šermu Allgor. Časy vystoupení: 11.00, 12.45, 14.00 a v 15.15hod. Zajištěno je také občerstvení a již od devíti hodin od rána možnost prohlídky hradu Bezděz. Bezděz je přístupný denně kromě pondělí.
SH Grabštejn
4. – 5. 8. Létohrádky
Na Grabštejně vás čekají Létohrátky– nejenom, že prohlídky hradu povede svatá Barbora se svojí družinou, ale čekají vás také šermířské zápasy a turnaje, dobová hudba i občerstvení, řemeslné dílny a pohádky pro nejmenší. Grabštejn je přístupný denně kromě pondělí, v současné době je v hradním sklepení k vidění také voskové srdce pro Václava Havla, které vzniklo z nedohořených svíček na pietních místech po smrti někdejšího prezidenta ČR.
SZ Hrubý Rohozec
4.-5.8. Od Mikuláše k Mikuláši
– prohlídky zámku s kostýmovanými průvodci oživené scénkami ze života někdejších majitelů (po celý den v rámci otevírací doby), v nabídce dvě prohlídkové trasy. Můžete se těšit na ukázky ze života aristokracie – guvernantka a rošťárny, které jí působili synové předposledního majitele, příjezd Augusty Gabriely na zámek, francouzská gastronomie a další.
4.8. od 13:00 sraz veteránů a historických vozidel do roku 1918 na nádvoří zámku. Přes padesát historických strojů bude spolu s jejich kostýmovanými posádkami k vidění po celé odpoledne.
Na zámku Hrubý Rohozec je nově otevřena kavárna „U Johanky“, která nabízí občerstvení přímo v prostorách zámku. Otevírací doba je shodná s návštěvní dobou objektu.
SZ Sychrov
Prohlídky s princeznou – v červenci a srpnu na zámku probíhají tzv. dětské prohlídky, tedy zkrácená prohlídka zámku v rozsahu cca 30 minut pro nejmenší – prohlídku vede princezna a výklad je uzpůsoben věku dětí. Prohlídky začínají v každou celou hodinu po celou dobu návštěvních hodin (9.00 – 16.30 hodin). ZÁMEK JE ZPŘÍSTUPNĚN DENNĚ.
Kromě klasických prohlídek nabízí zámek také procházku anglickým parkem a občerstvení v zámecké oranžerii. (Oranžerie otevřena denně kromě pondělí)
Výstavy na zámku Sychrov – možnost zakoupení návštěvnického pasu, který platí dva dny, stojí 120,-Kč a tím vyjde o 100,-Kč méně, než-li jednotlivé vstupné na výstavy :
– v prostoru bývalé konírny výstava „Technopolis“ – interaktivní výstava je zaměřena na vědu a technologie 2. poloviny 19. století a začátek 20. století. Připomíná také vynálezy a díla Julese Verna. Výstava je koncipována pro všechny věkové skupiny a bude přístupná do konce října 2012.
– v Bertině křídle zámku „I král byl dítětem“ – výstava ukazuje návštěvníkům, že i velcí panovníci byli někdy dětmi. Můžete si zde prohlédnout portréty šlechtických dětí doplněné dětskými hračkami a oblečením. Výstava potrvá do konce listopadu.
– ve 2. patře zámku „Dobře utajené housle Miroslava Horníčka“ – milovníky humoru českého herce, spisovatele a režiséra Miroslava Horníčka jistě potěší výstava věnovaná tomuto umělci, která je součástí prohlídkové trasy C ve 2. patře zámku. Návštěvníci si mohou prohlédnout autentické pokoje tohoto umělce, předměty denní potřeby a také kuriózní dárky, které pan Horníček obdržel od svých přátel. Výstava potrvá do konce listopadu.
– přízemí zámku „Ať jedí koláče!“ – aneb životní styl u francouzského dvora před revolucí
Výstava se věnuje životnímu stylu francouzské aristokracie na královském dvoře ve Versailles v době vlády Ludvíka XVI. a jeho ženy Marie Antoinetty, tedy období, kdy aristokracie provokuje strádající lid svými výstřelky. Hlavními exponáty jsou šaty pocházející z dílny Pavla Jarába a jsou ušity dle dobových střihů. Výstava je doplněna dobovým nábytkem a porcelánem.
Akce na tento víkend
 
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama