Víkend v pražské zoo ve znamení dýní a státních znaků

Kam s dětmi o prodlouženém víkendu?

Kam s dětmi o prodlouženém víkendu?


Zoo Praha připravila pro své návštěvníky bohatý víkendový program.
Sobota bude patřit hodování s dýněmi všech tvarů a velikostí, v neděli se představí zvířata a jejich symbolika ve státních znacích nebo erbech.
Již tradiční Dýňové hody, jejichž cílem je zpestřit zvířatům jídelníček a poskytnout jim příležitost ke hře, začínají v neděli 27. října v 10.30 v Údolí slonů a zakončí je v 15.30 neobvyklá hostina u surikat v předpolí Afrického domu.
Dýně ovládne i jídelníček Gulab Restaurantu v horní části zoo, kde budou moci také návštěvníci ochutnat dýňové speciality. V programu nebude chybět ani řezbářská show Kateřiny Mirské, která předvede nejrůznější techniky vyřezávání okrasných dýní.
Harmonogram Dýňových hodů u zvířat
10.30 – sloni
11.00 – medvědi lední
12.00 – Co zvířata dovedou? (Vzdělávací centrum)
12:30 – pekari
13.00 – řezbářská show (Vzdělávací centrum)
13:30 – lachtani
14.00 – makakové vepří (Indonéská džungle)
14:30 – nosálové
15:00 – orangutani
15:30 – surikaty
Sváteční pondělí 28. října bude patřit zvířatům v heraldice. Vědomostní stezka o ceny napříč zoologickou zahradou představí živočichy, kteří se díky své výjimečnosti stali součástí či přímo dominantou státních znaků a městských erbů.
Ve 14.00 proběhne ve Vzdělávacím centru přednáška Kateřiny Jíšové „Proč je lev králem zvířat“, během které návštěvníci objeví pozoruhodný svět zvířecí symboliky.
Akce na tento víkend

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama