V historické budově Národního muzea ožívají lovci mamutů, v Náprstkově muzeu mumie

Datum konání: v sobotu 7. května od 10.00 hodin
Místo konání: Národní muzeum, Náprstkovo muzeum
První ze sedmičkových akcí, které Národní muzeum připravilo v rámci loučení s historickou budovou před jejím uzavřením, se uskuteční již v sobotu 7. května od 10.00 hodin. Děti a jejich rodiče se mohou rozloučit s pravěkou expozicí a seznámit se s životem lovců mamutů. V tentýž den zve Náprstkovo muzeum na odpoledne zaměřené na staroegyptské šperky.
Národní muzeum pro své návštěvníky v historické budově připravilo zábavnou stezku pravěkou expozicí a v Náprstkově muzeu kratinkou přednášku o staroegyptských špercích, které si pak mohou sami vyrobit. Obě akce doporučuje mamut Národního muzea, který upozorňuje na akce vhodné pro děti.
Nadějní mladí archeologové pozor!!!
Co dělali lovci mamutů, když zrovna nelovili mamuty? Přijďte odhalit tajemství jejich každodenního života. V sobotu 7. května od 10.00 hodin si v historické budově Národního muzea vyzkoušíte, jak trávili svůj čas. Objevíte nápaditost pravěkých oděvů, odhalíte krásu výroby dobových šperků nebo sošek a vyzkoušíte si tkaní nebo mletí obilí. Využijte jedinečné příležitosti a přijďte se podívat na opravdové archeology přímo při práci. 7. května od 13 hodin budeme přímo v expozici odkrývat a dokumentovat záhadu pravěkého hrobu.
Program v historické budově
Začátek putování po mamutí stezce v 10.00 hodin v historické budově Národního muzea.
Na stezce na Vás čeká: převlékání do pravěkých oděvů, tvorba pravěkých šperků, sošek nebo nádob, tkaní a spřádání nití, ukázka práce na stavu, zdobení kamenných těžítek a pravěká výtvarná dílna.
Od 13.00 hodin máte příležitost vidět archeology při práci, přímo v expozici odkryjí pravěký dvojhrob.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama