Vezměte potomky do Národního technického muzea

Obdivovatelé technických památek, mezi něž patří děti i dospělí, se konečně dočkali. Národní technické muzeum v Praze na Letné se po čtyřleté rekonstrukci opět otevřelo veřejnosti


Návštěvníky muzea v první vlně otevření čeká hned pět zcela unikátních expozic, reprezentujících pokrok vědy a techniky v uplynulých staletích. Zpřístupněna bude dopravní hala, expozice Architektury, stavitelství a designu, expozice Astronomie, Tiskařství a Fotografický ateliér.
Dopravní hala v samostatných příbězích ukazuje celý historický vývoj automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy a v kratších exkurzech pak i úseky z dějin železniční dopravy a vývoje hasičské techniky na území České republiky.
Muzeum architektury a stavitelství představí nejvýznamnější architektonické počiny v českých zemích od druhé poloviny 19. století až po současnost.
Expozice Astronomie, koncipovaná jako nekonečný prostor vesmíru plný zářících hvězd v podobě jedinečných sbírkových předmětů, líčí dějiny astronomického poznání.
S vývojem tiskařských technologií od vynálezu knihtisku až po současnost má návštěvník možnost se seznámit v expozici Tiskařství připomínající svou průmyslovou atmosférou tiskařskou dílnu.
Vývoj fotografie, její uplatnění a vliv na společnost, je prezentován společně se základními fotografickými procesy, jejich vývojem a principy ve skleněném fotografickém ateliéru.
Více o Národním technickém muzeum ZDE!
Těšíme se na Vaši návštěvu!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama