Věže z Merkuru

Věže z Merkuru - Kam s dětmi v Praze

Věže z Merkuru – Kam s dětmi v Praze


Výstava ukazuje modely vyhlídkových věží zhotovených ze stavebnice Merkur (Petřínská rozhleda, Eiffelova věž a další), nabízí možnost stavby vlastních konstrukcí v hernách s díly stavebnice Merkuru a představuje také okolnosti vzniku Petřínské rozhledny.
O stavbách odvážných konstrukcí přemýšlí mnozí, realizuje je ale jen malá část vyvolených.
Stavebnice Merkur je umožňuje stavět každému, kdo spatřuje ve zmenšeném modelu také velké dílo. Vyhlídkové věže z Merkuru totiž skýtají zajímavé pohledy i z nevelkých výšek. Výstava umístěná v suterénu Petřínské rozhledny nabízí návštěvníkům možnost vyzkoušet si pocity konstruktérů průkopnických staveb technického „století páry“, stejně jako se vžít do role tvůrců účelových děl postmoderního věku. Umožňují jim to vystavené modely Petřínské rozhledny, Eiffelovy věže, coby její inspirace, a konstrukčně velmi blízké stavby, také model současné rozhledny Strážný vrch, která reprezentuje dnešní technicko-estetické počiny. Všechny tyto modely byly zhotoveny z dílů stavebnice Merkur, dokonalé technické hračky, která roli pouhého zabavení dětí vysoce překračuje.
Součástí výstavy je i herna s díly stavebnice Merkur, v níž si mohou návštěvníci realizovat vlastní konstrukce a výrobky. Inspirovat se mohou prostřednictvím vyobrazení současných rozhleden nebo jejich zjednodušených schémat.
Výstava se věnuje i okolnostem vzniku Petřínské rozhledny – naznačuje klíčový význam Klubu českých turistů, inspiraci pařížskou Eiffelovou rozhlednou a představuje některé dnešní rozhledny vystavěné v posledních letech na území celého Česka. V rámci výstavy proběhne soutěž, v rámci které budou zdařilé modely rozhleden zhotovených na výstavě oceněny a stanou se součástí výstavy. Fenomén Merkur a fenomén Petřín se tak pozoruhodně protínají.
Věže z Merkuru
Kde: Petřínská rozhledna
Kdy: 6. 3. 2013 – 30. 3. 2014
www.prazskeveze.eu

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama