REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

VETERANPARTY 2012 v Horních Počernicích

Horní Počernice

Vážení příznivci historických automobilů, motocyklů a jiných pozoruhodných strojů ze začátku minulého století.
Naše skupinka nadšenců ve spolupráci s firmou BR-TRADE a pod patronací a za pomoci Městské části Praha 20 Horní Počernice pro vás připravuje letošní další ročník „Veteranparty – 2012“ , který se bude konat v sobotu 28.4.2012 v areálu Chvalské tvrze. Ti z vás, kteří navštívili minulý ročník, si jistě vzpomenou na krásnou podívanou, kdy se k nám do Horních Počernic sjelo téměř 60 historických automobilů a motocyklů, jejichž datum výroby bylo před rokem 1950. Krásné počasí , stylová hudba a vyjímečné exponáty jistě zaujaly mnohé z vás. I pro letošní ročník připravujeme tuto akci se stejným záměrem a současně bychom ji chtěli obohatit o další zajímavosti, které by vás upoutaly a především ukázaly naší mladé generaci, že naše země byla významným technickým a konstrukčním centrem předválečné, ale i poválečné Evropy. Proto se v letošním ročníku a i v následujících vždy zaměříme na nějakou vyjímečnou událost, firmu nebo výrobek, která toto konstatování potvrdí. Pro letošní ročník byla zvolena Česká automobilka Aero a událost, která se k výrobě těchto automobilů váže. Letos tomu bude 80let od ojedinělého sportovního a motoristického výkonu Bohumila Turka tohoto vyjímečného automobilového závodníka, kdy pod kontrolou Autoklubu najezdil v roce 1932 na trati Praha – Brno – Praha 30 000 kilometrů za třicet dní s vozem Aero 662. Tento vynikající výkon, a to na jednoduchém lidovém voze, byl naprosto vyjímečný a z pohledu dnešní doby  téměř nepředstavitelný.
A právě tomuto ojedinělému člověku a výkonu v oblasti motorizmu bychom chtěli věnovat speciální výstavku, která bude součástí letošní „Veteranparty“. Výstava bude v prostorách restaurace „Sezóna“ za výrazného přispění pana Stáry. Současně předpokládáme, že se nám podaří na letošním ročníku představit celou řadu vyjímečných vozů značky Aero, které představovaly neuvěřitelný konstrukční zázrak ve své jednoduchosti, spolehlivosti a vytrvalosti.
Proto začneme na stránkách e-počernice, stránkách městské části i v Hornopočernickém zpravodaji postupně uveřejňovat zásadní informace a články o továrně a vozidlech Aero a vyjímečných lidech, kteří tuto značku tvořili, propagovali a spojili s ní svůj život. Chceme tak pro vás připravit dostatek informací pro to, aby až 28. dubna navštívíte „Veteranparty“, byla pro vás prohlídka výstavy a vozů Aero skutečným zážitkem.
Současně bych chtěl touto cestou vyzvat všechny počerňáky, kteří mají k historickým automobilům, motocyklům , nebo jiným strojům nějaký vztah a zajímají se o tyto věci, přijďte nám pomoci při organizaci této akce. Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc, radu, nebo jen za příjemné popovídání. Scházíme se každou první středu v měsíci v 18,00hod na Chvalech v hotelu „Sezona“ . Všichni jste srdečně zváni do zatím velice malé party nadšenců s láskou k této historii.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA