Veselokopecký jarmark na Veselém Kopci u Hlinska

Kam na výlet

Jarmark na Veselém Kopci u Hlinska


V sobotu 20. a v neděli 21. července v době od 9 do 17 hodin se na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční VESELOKOPECKÝ JARMARK.  
Je to jedinečná příležitost seznámit se s tradiční rukodělnou výrobou.
Pozvání k účasti na tomto jarmarku přijala stovka pečlivě vybraných lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice. V prostředí muzea v přírodě tak budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si a nakoupit krásné výrobky. Ale také sledovat řemeslníky při práci a využít možnosti vyzkoušet si svoji zručnost ve výtvarných dílničkách. Budou zastoupeny různé řemeslné techniky: ručně tkané textilie a další textilní techniky, keramika (včetně výrobců lidové fajánse a majoliky), dřevěné užitné předměty (např. hrábě, valchy, kosišťata, vařečky, misky aj.). Zaujmou jistě kováři – včetně výrobců motyk, brousků, košíků a další.  Návštěvníci mohou využít nejen občerstvení připravené v Hospodě na vejměnku přímo v areálu muzea, ale i nabídky pražených mandlí, oříšků, tradičního pečiva, medových dobrot a podobně.
Po oba dny atmosféru zpestří kulturní program: vystoupení dětského folklorního souboru Groš z Dolní Rožínky, písničky Pouličníků z Tábora, veselá hudba skupiny BeneBend občanského sdružení Benediktus z Chotěboře. Během jarmarku si návštěvníci mohou samozřejmě prohlédnout i všechny expozice v roubených objektech, včetně výstavy Živé dědictví konané pod záštitou České komise pro UNESCO ve statku z Mokré Lhoty. A právě zde v sobotu bude na návštěvníky čekat jedno překvapení – mohou ochutnat placky z chlebového těsta upečené v peci.
K dopravě na Veselý Kopec je možné využít autobusovou linku 620750 Pardubice – Hlinsko a zpět.
Podrobnosti na www.vesely-kopec.eu

 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama