„Veselé Velikonoce“ aneb co si lidé psali před sto lety…

Veselé Velikonoce - kam s dětmi

Veselé Velikonoce


Regionální muzeum Mělník Vás srdečně zve na výstavu velikonočních pohlednic a forem na beránky.
Výstava s příznačným názvem „Veselé Velikonoce“ navazující na výstavní počin z počátku loňského roku „Město Mělník na dobových pohlednicích“ tentokrát představí historické pohlednice s velikonoční tematikou ze sbírek muzea. K vidění bude také unikátní sbírka forem na beránky členky klubu sběratelů kuriozit Jaroslavy Holinové, kterou sběratelka vystavuje poprvé.
Návštěvníci se budou moci seznámit s motivy z velikonočních blahopřání starých více než sto let, ba co víc nahlédnout i na rubové strany pohlednic a poznají, o čem tehdy naši předkové ve velikonočních dnech korespondovali. Na příkladech z pohlednic výstava doloží proměnu velikonoční symboliky v průběhu 20. století.
Pro zájemce z řad kulturní veřejnosti budou připraveny prohlídky výstavy v doprovodu kurátora – Mgr. Lukáše Snopka, historika muzea. Konat se budou ve středečních termínech: 13., 20. a 27. března a 3. dubna, vždy od 10 do 11 hodin. A jak je v mělnickém muzeu dobrým zvykem: pro rodiny s dětmi, jakož i pro zvídavé návštěvníky-jednotlivce každého věku budou na výstavě uchystány poutavé hádanky a úkoly.
Vernisáž se koná ve čtvrtek 28. 2. od 17:00 hodin ve velkém sále muzea.
Regionální muzeum Mělník
nám. Míru 54, 27601 Mělník

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama