VELIKONOCE V OSTRAVĚ!!!

 
Důl Michal
Inspirace na prodloužený velikonoční víkend.
V Ostravě ho můžeš prožít naplno!

ZAČÍNÁ NÁVŠTĚVNICKÁ SEZÓNA NA DOLE MICHAL
30. března opět otevírá brány Důl Michal. Má nově opravenou těžní věž, která v Michálkovicích stojí již od roku 1912. Věž bude od konce března běžně otevřena. „Lidé se budou moci podívat do míst, odkud havíři fárali do podzemí, nebo kde je při vyfárání čekali pionýři, když padl hornický rekord,“ vysvětluje správce objektu, Alexandr Zaspal.  V budoucnu by lidé, podle Zaspala, mohli i na jedenačtyřicet metrů vysokou těžní vystoupat a prohlédnout si okolí.
Těš se i na zrestaurovanou a nově instalovanou parní turbínu z roku 1913. V areálu vznikl i nový okruh specializovaný pro děti. Ty mohou například obdivovat hýbající se model Dolu Michal postavený ze stavebnice Merkur.
Během celé sezóny jsou na dole naplánovány výstavy, divadelní představení i první ročník hudebního festivalu nazvaný Michal fest. „Pozveme zhruba dvanáct hudebních těles, přednost dostanou regionální kapely,“ plánuje správce. O velikonoční sobotě začíná sezóna i v dalších objektech ve správě Národního památkového ústavu Ostrava – na zámcích Raduň a Hradec nad Moravicí.
www.dul-michal.cz

KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA PŘÍVOZEM

Projdi se s průvodcem Ostravského informačního servisu městskou částí vybudovanou podle plánu slavného vídeňského architekta Camilla Sitte. Průvodce, Jiří Šimon přibližuje: „Především uvidíme hlavní dominantu náměstí Svatopluka Čecha – kostel Neposkvrněného početí P. Marie, dále kavárnu, kam chodíval ve 20. letech Klement Gottwald, bývalou přívozskou radnici, místo, kde stávala židovská synagoga a slavnou kavárnu Corso. Procházku zakončíme v Muzeu Mlejn,“ dodává.
Vyber si, zda se na procházku vydáš před nedělním obědem, nebo až po něm. První procházka začíná v 10:00, druhá v 14:00, 31. března.
Vstupné: 80 Kč dospělí / 50 děti, studenti, senioři.
www.ostravainfo.cz

VZHŮRU NA OSTRAVSKOU SOPKU!

Vyšlápni si na romantický výlet na Haldu Ema. Dojdeš k ní po žluté turistické značce od ZOO. Na pravém břehu Ostravice ve výšce 315 m. n. m. vládne subtropické klima, tráva a rostliny rostou celoročně. Halda uvnitř stále ještě pracuje. Výhled na celou Ostravu je úchvatný.
michal
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama