REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Ve Vítkovicích se o svoje ratolesti bát nemusíte

kam s dětmi o prázdninách
Prázdniny se blíží…

Rádi byste se svými dětmi vyrazili na lyže do zahraničí, ale nechcete zbytečně utrácet?
Máme pro vás zajímavé místo v Krkonoších, kde si zimní radovánky s ratolestmi užijete do sytosti bez nutnosti daleko cestovat. Vyrazte do Vítkovic!
Home sweet home
Nemusíte se rozčilovat, že letos nebudou Alpy. I v České republice lze nalézt kvalitní sjezdovky. Krkonošské městečko Vítkovice leží v Libereckém kraji a v zimní sezóně je vyhledávanou destinací s řadou lyžařských areálů. Pochvalují si ho hlavně snowboardisté, kvůli špičkovému snowparku a rodiče s dětmi pro vstřícnou architekturu tratí a chování personálu.
Proslulé areály
Jedním ze tří vítkovických lyžařských areálů je Vurmovka, kde jsou sjezdovky speciálně upraveny pro rodiče s malými dětmi. Díky bezpečnostním prvkům a přehledné sjezdovce budete mít svoje potomky vždy pod dohledem.
Další skiareál Aldrov se pyšní například tím, že slavnostního otevírání lanovky se zúčastnil i bývalý prezident Václav Klaus, čímž si vysloužila přezdívku „Prezidentský Express“. Mimo jiné je Aldrov místem, kde se učila lyžovat samotná Šárka Záhrobská, mistryně světa ve slalomu, takže tu třeba i vaše dítě započne svoji sjezdařskou kariéru. Areál leží v nadmořské výšce 733 metrů nad mořem a disponuje čtyřsedačkovou lanovku s červenou a modrou sjezdovkou.
Další areál Janova Hora leží v nadmořské výšce 750 metrů nad mořem a nabízí tři vleky, čtyři sjezdové tratě, snowtubing a právě onen velebený snowpark. Na své si přijdou i vyznavači běžek, kteří ocení upravované běžecké tratě a okruhy.
Výlety do okolí
Samotné krkonošské městečko Vítkovice má dlouhou historii s typickou horskou roubenou architekturou. Zde ochutnejte pravé krkonošské kyselo a místní pivní speciály. Pokud byste se přece jen chtěli letos i přes nedostatek finančních prostředků podívat do zahraničí, lze odsud vyrazit na jednodenní výlet do Jelení hory, Vratislavi nebo do Drážďan. Zde ovšem myslete i na pojištění na cesty, které snadno operativně sjednáte online na AllianzDirect.cz.
Neteskněte tedy letos po Alpách a prozkoumejte jeden z neznámých koutů naší země, kde se také pohodově a hlavně levně lyžuje.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA