Ve Stromovce se o víkendu uskuteční velký koloběžkový závod

KOLOBĚŽKOVÝ ZÁVOD

Koloběžkový závod ve Stromovce


V sobotu 27. dubna se v bezpečném prostředí pražského parku Stromovka koná druhý ročník Velkého koloběžkového Yedoo závodu se Čtyřlístkem.
Akce s bohatým doprovodným programem je určená především pro rodiny s dětmi a všechny příznivce jízdy na koloběžkách.
Koloběžkové závody nejen pro děti
Ve velkém koloběžkovém Yedoo závodu, který pořádá Divadlo v parku za podpory výrobce koloběžek, odrážedel a dětských kol Yedoo, si mohou zasoutěžit všichni ve věku od 2 do 99 let. „Sportovní klání zahájí ve 13:00 hodin soutěž nejmenších dětí v jízdě na odrážedlech. Poté budou následovat koloběžkové závody pro děti od 4 do 15 let. Na dospělé se dostane přibližně v 16.30 hod.,“ uvádí Jan Andelt z Divadla v parku. Sportovně zábavné odpoledne zakončí v 17.00 hod. slosování startovních čísel o odrážedla a koloběžky Yedoo.
„Prostor mezi jednotlivými starty vyplní bohatý doprovodný program. Pro děti máme připravený skákací hrad, keramickou dílnu, chůdy, zábavnou ekologii a také ukázku parkuru či expozici historických modelů koloběžek. Lidé mohou v průběhu odpoledne posedět a občerstvit se na zahrádce či uvnitř Šlechtovy restaurace,“ doplňuje Jan Andelt.
Na závodech nebudou chybět ani tradiční maskoti – hlavní postavy oblíbeného českého komiksu Čtyřlístek. Od nich také vítězové jednotlivých kategorií převezmou přichystané medaile a drobné odměny.
Závodníci se mohou registrovat na místě před Šlechtovou restaurací již od 11:00 hodin nejpozději však půl hodiny před daným startem. Startovné činí 100 Kč. Časy startů a trasy jednotlivých závodů najdete v příloze. POZOR: Pro účast na závodech je povinná helma.
Půjčovna a servis koloběžek Yedoo zdarma
Servis a zapůjčení odrážedel a koloběžek bude na místě pro všechny věkové kategorie zdarma. „Požadujeme pouze zálohu ve výši dvou set korun a doklad totožnosti,“ uvádí Jakub Bostl, zástupce značky Yedoo a dodává:  „Všem zájemcům před závodem dohustíme pneumatiky, seřídíme brzdy, dotáhneme spoje, vycentrujeme a promažeme kolečka. Chceme, aby si lidé jízdu na koloběžkách i závody opravdu užili.“
Také helmy budou v omezeném množství závodníkům k dispozici, pořadatelé však doporučují, aby si závodníci přinesli své vlastní.
Vyměňte starou koloběžku za novou
Yedoo do Stromovky přiveze na ukázku i kolem deseti historických modelů koloběžek, které se jim dosud podařilo nashromáždit. „Rádi bychom naši sbírku rozšířili, a proto nabízíme výměnu staré koloběžky za novou“, svěřuje se Jakub Bostl  a vyzývá Pražany: „Nedávejte své vysloužilé koloběžky do šrotu, přineste je k nám.“  Za historickou koloběžku, nabízí výrobce koloběžek výměnu nebo výraznou slevu při nákupu produktů Yedoo.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama